Policjant na kolarzówce stanął na pudle

Policjant na kolarzówce stanął na pudle 16

Funkcjonariusz Policji czynnie bierze udział w edycji Maratony Kresowe. Odbywają się one w Polsce, na Ukrainie, Litwie oraz Białorusi. W Mistrzostwach Policjantów zajął trzecie miejsce.

W niedzielę, 9 lipca w miejscowości Janów (gmina Chełm) sierżant sztabowy Komisariatu Policji w Terespolu Tomasz Klujewski zajął trzecie miejsce w kategorii mężczyzn oraz kategorii drużyna w II Mistrzostwach Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB. Funkcjonariusz w tej formie kolarstwa startuje już piąty rok.

-Nasz kolega na chwilę obecną uczestniczy w Polskich startach. Jesteśmy dumni z jego sportowych wyników. Życzymy mu kolejnych sukcesów – pisze oficer prasowy bialskiej policji – Barbara Salczyńska-Pyrchla

Większość Maratonów Kresowych odbywa się na terenie województwa podlaskiego. Startują w nich nie tylko zawodnicy trenujący kolarstwo, ale również amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie. Uczestnicy w zależności od poziomu przygotowania i wieku mogą również wybrać dystans: Maraton, Półmaraton i Mini. Rywalizacja odbywa się ogółem w około trzydziestu kategoriach wiekowych, od dzieci do weteranów.

Policjant terespolskiego komisariatu startuje na dystansie Półmaraton, gdzie dystans wynosi około 30 kilometrów w ciężkim terenie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *