Policjant uratował bociana

Policjant uratował bociana 16

Policjant wisznickiego komisariatu w czasie wolnym od służby podjął dość niecodzienną interwencję. Złapał rannego bociana oraz zaopiekował się nim do czasu odebrania go przez pracowników odpowiedniego urzędu.

– W miniony poniedziałek sierż. szt. Piotr Warowny, funkcjonariusz wisznickiego komisariatu w czasie wolnym od służby podjął dość niecodzienną interwencję. Kiedy dowiedział się, że nieopodal jego domu, na niezamieszkałej posesji znajduje się ranny bocian jego reakcja była natychmiastowa. Policjant postanowił pomóc cierpiącemu ptakowi. Widać było, że ten ma złamane skrzydło i nie może latać. Bocian był też wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się – opisuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Funkcjonariusz złapał wystraszonego ptaka, którego zabrał ze sobą. O całym zdarzeniu powiadomił również pracowników Urzędu Gminy w Wisznicach. Dzięki szybkiej reakcji ptak trafił pod specjalistyczną opiekę. Wczoraj przewieziony został do ośrodka opieki nad dzikimi ptakami.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *