Policyjna aplikacja może uratować życie

Policyjna aplikacja może uratować życie 16

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Zgłoszenia naniesione przy pomocy aplikacji są weryfikowane. Warto przypomnieć, że w katalogu dostępnych zagrożeń obok tych, które dotykają nas bezpośrednio są również te, które mają bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Mowa tu o kategorii „Bezdomność”, dzięki której użytkownicy mogą wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

– Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz znacząco spadła poniżej zera, a prognozy pogody na kolejne dni nie przynoszą nadziei na ocieplenie – mówi kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Te informacje można również przekazać dzwoniąc pod nr 112 bądź 997. Korzystając z aplikacji warto pamiętać o skorzystaniu z wszelkich dostępnych opcji, w tym z możliwości dodania opisu, dzięki czemu policjanci szybciej dotrą do osób potrzebujących.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *