Położą asfalt na Nartowskiego i Furmana. Wykona to bialska firma

Położą asfalt na Nartowskiego i Furmana. Wykona to bialska firma 15

Kolejna inwestycja doczeka się realizacji w Białej Podlaskiej. Podpisano umowę na projekt i budowę ulicy Nartowskiego i Furmana.

– Pomimo trudności związanych ze stanem epidemicznym realizujemy w Białej Podlaskiej kolejne, bardzo ważne dla nas inwestycje – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.  – Jeszcze w kampanii wyborczej obiecałem mieszkańcom uzgodnienie z Planu Budowy Dróg, czyli tzw. Białej Księgi. To porozumienie jest ogromną potrzebą. Realizuję tę obietnicę – dziękuję przewodniczącym wszystkich klubów w Radzie Miasta, że zgodnie przyjęliśmy Plan Budowy Dróg na lata 2020-2023 – dodaje.

Wdrażany jest kolejny etap planu czyli podpisanie w ostatnich dniach umowy. Obok strategicznych, bardzo ważnych ulic z układu podstawowego, jakimi są ulice: Warszawska, Sidorska, Armii Krajowej czy Podmiejska, ta formuła obejmuje także ulice w układzie uzupełniającym. Ich właśnie dotyczą te umowy: budowy ulic Nartowskiego i Furmana oraz Lisiej i Sobolowej – drogi lokalne, osiedlowe, które wykonamy w tym roku.

Ulice Lisią i Sobolową wykona konsorcjum rodzinnych firm z Białej Podlaskiej Transbet. Umowę podpisano z Marianem Wojtiukiem. Wartość inwestycji obejmującej budowę tych dwóch ulic to 1 mln 72 tys. zł. Planowany termin jej wykonania to koniec października 2020 roku.

Wykonawcą ulic Nartowskiego i Furmana jest także rodzinna bialska firma – PRD, którą reprezentuje Leszek Horeglad. Umowa opiewa na kwotę 1 mln 219 tys. zł i termin jej realizacji to również koniec października 2020 roku.

Te inwestycje są zaproponowane w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca wykona wszystkie te czynności kompleksowo”.

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A kiedy ta „firma” wywiąże się z dojazdówek do tunelu ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! A już się za następną robotę „łapią” !!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Super ale i tak najlepsze jest rondo na Lomaskiej. Mimo tego że najbrzydsze w mieście ale jakie funkcjonalne. Nareszcie. Każdy kto tędy jeździ w godzinach szczytu to potwierdza. Tyle lat męczarni i nareszcie udało się. Można? Dzięki wielkie.