Polskie zwyczaje zawieźli do Słowenii

20181027_141950
fot. nadesłane

Grupa uczniów bialskiego „Ekonomika” wzięła udział w wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+. Swoją szkołę i polskie tradycje zaprezentowali w Słowenii, w urokliwej miejscowości Brezice.

Wymiana odbyła się na przełomie października i listopada w ramach projektu „ What drives you(th) crazy?” dotyczącego zdrowia psychicznego młodzieży. Uczniowie z 10 krajów spotkali się w Słowenii, by razem spędzić czas podczas warsztatów, dyskusji, prezentacji, zabawy i zwiedzania okolicy. Młodzież z „Ekonomika” zasmakowała specjałów z zagranicy i częstowała innych polskimi słodyczami, sękaczem, domowym chlebem oraz kiełbasą.

Poznawanie Europy poprzez kontakt z innymi językami, kulturą, tradycjami i ludźmi to z pewnością bardzo cenne doświadczenie. – Atmosfera tolerancji, zrozumienia i wzajemnego szacunku nadaje sens takim projektom – mówi Ewa Romaniuk, nauczycielka z ZSZ nr 1. – Przyjaźnie nawiązane w czasie tych kilku fantastycznych dni pozostaną zapewne, podtrzymane na wiele lat. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *