Polsko-włoska integracja uczniowska

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA1MDgxNDU5MDQtMTQwLTkuanBn,

Bialscy uczniowie wzięli udział w międzynarodowej wymianie. Było to dla nich ogromne przedsięwzięcie.

Uczniowie Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej mieli przyjemność przez tydzień gościć swoich kolegów z włoskiej szkoły Liceo Banfi w Vimercate, w ramach wymiany uczniowskiej.

Od 17 do 24 kwietnia w „Ekonomiku” trwała polsko-włoska wymiana uczniowska, która została zorganizowana w ramach realizacji projektu „Tastes of Europe” jego autorkami i koordynatorkami są nauczycielki języka angielskiego Ewa Romaniuk i Monika Mielecka.

Wymiana polegała na zorganizowaniu spotkania młodzieży włoskiej oraz polskiej. Pierwsza integracja odbyła się w październiku 2017 roku we Włoszech, gdzie pojechało 10 uczniów bialskiego technikum oraz ich dwóch opiekunów. W kwietniu 11 włoskich uczniów i dwóch nauczycieli odwiedziło Polskę, a dokładniej nasze bliższe lub dalsze okolice. Uczestnicy na czas wymiany zamieszkali wraz ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami, dzięki czemu mogli poznać ich rodzinę, życie czy zwyczaje nieco bliżej.

Program wizyty był bardzo napięty, młodzież miała zaplanowane wiele bardzo ciekawych atrakcji. Na planie pobytu można było znaleźć takie miejsca jak np. Roskosz, Janów Podlaski, Zaborek Kostomłoty, Neple, Sławatycze, Lublin i Warszawa.

Młodzież polska i włoska przygotowywała wspaniałą akademię wzbogaconą skeczami, quizami, prezentacją tańców i piosenek oraz występami wokalnymi uczniów.

Wymiana była dla wszystkich jej uczestników nowym, ciekawym wydarzeniem.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *