Pomnik Kraszewskiego znieważony? Policja szuka sprawców

Pomnik Kraszewskiego znieważony? Policja szuka sprawców 15

Kolejny raz bialska policja wyjaśnia jak i kto założył koszulkę z napisem Konstytucja. Nie będzie to łatwe bo w całej akcji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

– Wczoraj przed godziną 20 dyżurny bialskiej komendy, poinformowany został przez Straż Miejską, że, na pomniku Kraszewskiego, znajdującym się na placu Wolności, zawieszony został baner imitujący koszulkę z napisem Konstytucja. Policjanci zabezpieczyli baner.  Ustalamy  teraz okoliczności tego zdarzenia oraz personalia osób, które zawiesiły go na pomniku – mówi aspirant sztabowy Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

To już drugie postępowanie tego typu w ostatnich dniach. Kilka dni temu zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy zawiesili podobną koszulkę na pomniku Marii i Lecha Kaczyńskich.

Takie happeningi odbywają się w całej Polsce. Organizatorem są działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy zwracają uwagę na nieprzestrzeganie przez władze rządowe Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 43

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Cóż, poziom intelektu działaczy KODu, którzy przez swoje badziewne prowokacje w obronie badziewnej konstytucji z 1997 pozostawia wiele do życzenia. Istne POtworki. Radzę działaczom Komitetu (Centralnego) Obrony Demokracji (Ludowej) aby najpierw przeczytali ową konstytucję, bo wątpię aby to zrobili i w jakich okolicznościach została zatwierdzona, bo w referendum ledwo przelazła przy i tak niskiej frekwencji. Ale mamy wolny kraj i jak się nie ma argumentów przeciwko pisiorom, to resztki intelektu wśród totalnych, podpowiadają aby robić z siebie beznadziejnych Don Kichotów, zamiennie walczących z pomnikami a nie wiatrakami. Róbcie tak dalej, a sondaże przez to pisowi strasznie wywindują. Tak szczerze mówiąc, to ludzie wasze protesty szKODnicze mają w głębikim poważaniu, tym bardziej, że czynicie je wspólnie z Obywatelami RP vel Towarzyszami PRL.

 2. No i szału z frekwencją też nie było na tej pożal się manifestacji, bo co najwyżej dwie i pół dyszki uczestników wypada WIELCE żałośnie…

  1. byłem na spotkaniach z Panią Poseł Joanną Lichocką z PiS w regionie – no tam to był szał – 12 osób, wybitne indywidualności, nie mające żadnych pytań i wątpliwości – bez względu co mówi i robi PiS oni są zawsze za.To ma być przyszłość ?

 3. Do szKODników. Postawcie swoje pomniki i tam wieszajcie swoje koraliki i koszulki. Macie, chyba, jakichś swoich bohaterów. Np. Niesiołowski, czy ten od alimentów, czy broniących przestępców w togach. Odczepcie się od pomników, których nie stawialiście. Prawo tego zabrania i podporządkujcie się lub nie miejcie pretensji do Policji, że budzi was o 6 rano. Albo życie w spokoju i zgodnie z obowiązującym prawem, albo jesteście szkodnikami i walczycie z obecną władzą, co wiąże się z różnymi dolegliwościami . Wybór należy do każdego szKODnika indywidualnie. Nie uważajcie, że swoimi działaniami przechytrzycie władzę wybraną wolą większości społeczeństwa i która to władza ma społeczne pozwolenie na wsadzenie was, wszystkich, szKODników do pierdla lub ukarania karą finansową. Choćby dla przykładu.

 4. Gałązka powinna się wykazać i przedstawić dla wszystkich, już mam dla niej gotową treść zarzutu dla wszystkich „Działając wspólnie i w porozumieniu…” 🙂

 5. Policja niech zajmie się szukaniem złodziei i bandytów. Większą zniewagą jest, gdy policja nie może złapać złodzieja i/lub bandyty niż szukanie kogoś, kto zakłada koszulki na pomniki.
  Komentarze niektórych osób przypominają mi postać Czerapachy z serialu, jak siedział i pisał komentarze na swoich oponentów. Poziom bezczelności i głupoty jednak nie zna granic ale szczęście, że ogranicza się to do małych rozumków.

 6. Brawa dla mieszkańców Białej.Upominanie się o poszanowanie Konstytucji należy do obowiązku każdego Polaka. Policja po raz kolejny się skompromitowała: raz można się pomylić, ale drugiego razu nie da się łatwo usprawiedliwić.

  1. siwy 33 -ty to usłyszales w TVN albo przeczytales w Wyborczej? nie biore 500+,mieszkan 500+ ale myslę w przeciwienstwie do ciebie o Polsce bo troche widziałem i przezyłem ,i nie dam sie otumanić propaganda tzw.opozycji bo mieli swój czas na rzadzenie i co z tego wyszło wszyscy widzieli chyba ze ciemny naród taki jak ty tego nie zauwazył a jezeli dalej tego nie widzisz to ci przypominam ,ze chyba przedwczoraj geniusz PO z Wrocławia powiedział, ze 500+ a nawet 1000+ to oni przygotowali tylko nie zdazyli wprowadzić

 7. Ile można wypisywać o tych ogórkach? Może lepiej zajmijcie się aktualnymi wiadomościami z miasta i przede wszystkim sportem. A tu newsy z Piszcząca, Międzyrzeca itp

 8. Tak teraz sobie przemyślałem, że to jest wspaniała akcja szKODników, czyli ubieranie w kolorowe płachty bialskich pomników. Tylko czemu teraz latem w te piekielne upały a nie późną jesienią, czy zimą? Nie mam pojęcia. Panie Broniewiczu, podpowiem cicho, że jest jeszcze kilka pomników, którym brakuje odzieży, choć przy drugim pomniku Kraszewskiego, Karola Boromeusza czy bialskiego herbu Archanioła Michała,mogą niejako przy ubiorze nastąpić problemy techniczne, bo pomniki nie niskie a i działacze szKODu jakby wiekowi, przy tym ostatnim pomniku także musicie mocno uważać, bo to smok pożreć może a i sam archanioł sprawiedliwie zdzielić mieczem nie omieszka zapewne. Ale życzę powodzenia, wierzę w Was Towarzysze, zapewne ze wspomożeniem duchowym parlamentarzysty rodem z pobliskiego Międzyrzeca. Czuwaj!

 9. Niech Policja zajmie sie prawdziwymi problemami, a nie sciganiem działaczy KODu. Jak Sądy bedą juz partyje to szary obywatel nie będzie miał żadnych szans w sporze z Władzą. Za Sedziów wezmą posłusznych partyjniaków, ktorzy dla kariery zrobią wszystko. Za kilka lat wspomnicie moje słowa. Ale bedzie już za późnio niestety.

  1. Sądy cały czas są partyjne, inaczej Gersdorfy czy inni Rzeplińscy nie chodziliby na manifestacje i nie gadali by bredni o wolnych sądach, bo i tak są tak wolne, bardzo przewlekłe, zaś platfusom przedstawiali by zarzuty. W sumie istny POPiS demokracji, jedni godni drugich, a komuchom wciąż jest dobrze, tak jak dawniej im w to graj.

 10. Otarlem się o śmierć. Wieszałem na pomniku koszulkę z napisem KONSTYTUCJA, gdy tu nagle otoczyła mnie banda pisich wyborców. Byłoby po mnie gdyby umieli czytać.

 11. Nikogo nie oburzała gdy na pomniku ktoś zawiesił krawat. Nikogo nie drażniło, że ktoś założył Kraszewskiemu wianuszek. Nikt nie komentował szalika na pomniku. Dlaczego? Tylko „koszulka” z napisem KONSTYTUCJA u jednych wywołała konsternację, u innych oburzenie. Dziwne. Czy KONSTYTUCJA to słowo zakazane? Może wulgarne? Obraża czyjeś przekonania? Ta KONSTYTUCJA o której w negatywach słowach napisali niektórzy moi poprzednicy, zawiera rozdział o wolności słowa i wyrażaniu poglądów. Mają rację, że nikt jej nie czytał. Oni sami raczej też nie.

  1. Święte słowa właśnie o tym pisałem że szalik ostatniej zimy nikogo nie oburzył. Rządy się zmieniają i niech pamiętają ci co teraz ścigają za takie hepeningi że za parę lat ktoś ich rozliczy policjantów, strażników, prokuratorów za nieprawne karanie

 12. Dzięki PIS-owi policja została wmanewrowana w rolę milicji. Zamiast bronić podstawowego aktu prawnego, jakim jest Konstytucja, musi bronić jej łamanie, czyli bezprawie.

  1. Przypomnij sobie raczej, jak to za platfusów policja się bardziej zachowywała niczym milicja, choć obiektywnie rzecz ujmując, w zdarzeniu bieżącym z ubieraniem w jakieś śmieszne szmaty pomnika, nie powinna zareagować, gdyż autorzy tego wydarzenia, czyli szKODnicy już samym ukazaniem swych fizjonomii wystarczająco się ośmieszyli i skompromitowali. Czuwaj!

 13. wybory samorządowe zbliżają się więc Broniewicz w natarciu,. Co pan zrobił dla Białej Podlaskiej przez ostatnie lata?.NIC!!!. A o prezydenturze to może pan co najwyżej pomarzyć.ŻENADA

 14. Te wasze PO-PiS’y doczekają się odpowiedzi. Zajmujecie się sprawą łamania Konstytucji przez rząd, a sami swoimi protestami wielokrotnie ją naruszacie… Nie ważcie się nikogo pouczać, dopóki jesteście hipokrytami…
  Poczekajcie jeszcze chwilę, a prawdziwi Polacy upomną się o prawdę. Wy wszyscy niszczycie nasz kraj. Któregoś dnia najlepszym dla was będzie uciekać do waszych zleceniodawców… do Niemiec.
  Wielka Polska już się zbliża.

 15. Nie jestem za PIS, ale gdy patrzę co te oszołomy z KOD i PO wyprawiają to jestem pewien, że PIS wygra kolejne wybory bez żadnego problemu 🙂

 16. Tak patrząc na to zdjęcie to widzę sporo osób, które dorobiły się za czasów komuny i PO….tak to jest jak kończą się układy, układziki i mordę trzeba oderwać od koryta.
  A cały KOD to jedna wielka hipokryzja…czego wy bronicie? Gdzie byliście jak niszczono Polski przemysł i wywożono kolejne maszyny za granicę np. do Niemiec czy Francji…jak rozpadała się chociażby Biawena, Bialskie Meble czy odlewnia Żeliwa Ursus w Lublinie (de facto zamknięta z pełnym pakietem zamówień, która funkcjonując do tej pory była by prawie monopolistą w produkcji żeliwa w tej części europy) jak i wiele innych zakładów pracy. Nie macie żadnych argumentów, nie potraficie nic osiągnąć dla państwa poza napełnianiem własnych kieszeni.

 17. Na pierwszym planie w zielonej koszulce po prawej prezes „Dombudu”. Dombud wybudował jeden z bloków mieszkanie+. Z uwagi na lokalizacje zakładu Dombudu nazwano ulicę Metalową… Na temat przewałek przetargowych w UM nikt ze śmiesznej opozycji się nie zająknie nawet… No bo jak sie samemu korzysta to pozostaje tylko fotka pod pomnikiem, albo ze świeczką pod sąd od czasu do czasu… HIPOKRYCI

 18. Pomnik jest w miejscu publicznym a nie prywatnym i nie jest wieszakiem dla propagandowych transparentów jak chce KOD bo nie takie było jego przeznaczenie.Mozecie sobie wieszać co chcecie w swoim mieszkaniu lub na swojej działcee(chociaz tam też nie wszystko) Garstka z KODU nie ma prawa rzadzenia sobie wszystkim w sferze publicznej co im sie podoba ale musi liczyc sie z innymi ludzmi bo na tym polega demokracja i pewne prawa zycia społecznego

 19. Skala propagandy działaczy PiS w tych komentarzach poraża. Jeszcze troche to przebijecie siermiężną propagandę TVP PiS. Jak dla was powieszenie koszulki jest tak wielka zniewagą to nie rozumiecie dzisiejszego świata. Wasze myślenie to głeboki PRL. Zostaliście za normalnym światem jakieś 50 lat. Jesteście żałosnymi działaczami partyjnymi, którzy posłusznie wykonują polecenia przełożonych. Nawet trole Putina mają wiecej subtelności w swojej propagandzie.

  1. Tak powiadasz? Dokładnie to samo można powiedzieć o działaniach KOD-u i dzisiejszej opozycji…jak by mogli to użyli by przemocy…im już się w d…ach poprzewracało z dobrobytu, który mieli do tej pory…byli „elitą” a teraz co im pozostało? nic… dlatego tak zaciekle walczą.
   @Obiektywny a powiedz mi, co cię tak uszczęśliwia w dzisiejszych czasach? Bo ja oprócz normalnej strefy życia przeciętnego człowieka to widzę zezwierzęcenie, pedalstwo LGBT, przymusowy i zaplanowany podział na elity i biedotę od roboty, brak uprzejmości, pretensjonalizm, brak poczucia więzi z narodem (większość młodych ludzi nawet nie wie kto to był Piłsudski a ich idolem jest np. Biber) a może napływ lekarzy i inżynierów z krajów islamskich….o pewne wartości trzeba zadbać i o nie walczyć ale widocznie twoje rozumienie tego świata jest dla ciebie na rękę i możesz żyć bez wysiłku…wartości to obowiązek a bez obowiązku żyje się łatwiej…

  2. Widząc zaciętość trolli zastanawiam się jak bardzo muszą czuć się zagrożeni działacze PISu. Jeszcze 2 tygodnie temu ciężko było uświadczyć jakiś komentarz pod artykułami. A tu taki wysyp! Uruchomiono jakieś specjalne fundusze czy co?

  3. Panie „Obiektywny”, żeś tak samo obiektywny niczym fakty w tefałen24… Chcecie się bawić w demokrację, to się bawcie w nią także, gdy przegracie wybory, a nie robicie fochy niczym dzieci w piaskownicy.

   1. Wiem, że mózg z drewna żle funkcjonuje to i głupoty piszesz. Jak nie dostrzegasz , że PiS zlikwidował trójpodział władz a sądownictwo faktycznie uzależnił od władzy wykonawczej . A Drewniany Móżdżek wypisuje o KOD, towarzyszach (chyba bliskich mu) i innych hasłach propagandy PiS-u