Pomóż Nikoli. Chce wygrać walkę z nowotworem

Pomóż Nikoli. Chce wygrać walkę z nowotworem 16

W serwisie Pomagam.pl utworzona została zbiórkę na leczenie Nikoli. Złośliwy nowotwór zaatakował ją po raz trzeci. Pieniądze pozwolą na dalszą walkę z chorobą.

Malutka bialczanka potrzebuje wsparcia. Nikola ma 7 lat i choruje na nowotwór od 4 roku życia. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy nerki i guz wilmsa nerki prawej. Po czterech blokach chemioterapii została operowana, usunięto jej nerkę. Po operacji przyjęła kolejne cztery bloki chemioterapii. Przeszła także czternastodniową radioterapię po której zakończyła leczenie i została objęta kontrolą w poradni Hem-Onkologicznej USZD.

W maju 2017 roku stan Nikoli się poprawił i znowu mogła wrócić do przedszkola. Niestety nie trwało to długo. W lutym ubiegłego roku choroba powróciła. Nowotwór zaatakował prawy płat wątroby co skłoniło lekarzy do zastosowania jeszcze silniejszej chemii. Leczenie szpitalne zakończyło się dopiero w październiku, a życie Nikoli i jej mamy znowu wracało do pozornej normalności.

W lutym tego roku podczas badań kontrolnych lekarza zaniepokoiła jedna ze zmian widoczna na USG. – Początkowo po konsultacji chirurgicznej podejrzeniem był kompensacyjny przerost wątrobowy po operacji. Zlecono Mr kontrolny jamy brzusznej, który miałam kilka dni temu, po badaniu Pani doktor przekazała mamie, że mam kolejna wznowe w wątrobie bez przerzutów do płuc. Świat znów zatrzymał nam się w miejscu – czytamy na stronie zbiórki.

Zbiórkę można wesprzeć w serwisie Pomagam.pl. Celem jest 20 tysięcy złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *