Pomóż posprzątać las

Pomóż posprzątać las 16

Chcesz pomóc w sprzątaniu lasu na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Akcja odbędzie się 14 marca.

Sprzątanie lasu odbędzie do Drogi Wojskowej do drewnianej kładki na rzece Krzna w Sławacinku Starym. Wydarzenie odbędzie się 14 marca o godz. 12. Zaplanowano dwa miejsca zbiórek. Pierwsze przy mostku na Krznie wzdłuż Drogi Wojskowej a drugie na drewnianym moście na Krznie.

Organizatorzy na miejscu rozdadzą worki i rękawiczki. – Pełne worki zostawiamy wzdłuż trasy, do zgarnięcia przez wspaniałych chłopaków z Zieleni Miejskiej i Komunalnika Gminnego – informują organizatorzy.

Do akcji przyłączyli się: Urząd Miasta Biała Podlaska, Nadleśnictwo Biała Podlaska, Zieleń Miejska z ul. Dolnej, Gminny Zakład Komunalny w Czosnówce, OSP Sławacinek Stary, Operacja Czysta Rzeka, firma Koncept z Białej Podlaskiej.

– Przyjdźcie. Wiem, że nikt z nas śmieci tam nie wyrzuca, ale one same nie znikną. Jeśli chcemy mieć gdzie biegać, spacerować, jeździć rowerem, nie oglądając przy tym stert butelek i starych lodówek, telewizorów i opon, to musimy posprzątać  – zachęcają do pomocy organizatorzy.

Po sprzątaniu przewidziane jest ognisko.

Pomóż posprzątać las 17

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. wczoraj przechodzilem przez rzekę kladka Drogi Wojskowej i obok niej lezała kupa plastyków,opon ,szmat przywiezionych chyba samochodem bo były slady opon na łące ,moze straz miejska zainteresuje się ta sprawą ,moze znajdzie jakies dowody kto mógł to przywiezc -takiego chamstwa dawno nie spotkałem ,po prostu tragedia co się dzieje z ludzmi

  2. Jedzenie żaby. Śmieci w ciągu kilku lat kilkukrotnie w górę, w domu robimy sobie śmietniki bo trzeba je segregować, aż dziw że tylko 5 frakcji, proponuję 20. W na trawnikach w lesie i rowach tyle samo śmieci co było. Komu ta ustawa służy w końcu? Mam pomysł jest tyle osób które w Magistracie zajmują się śmieciami więc worki w dłoń i porządkować, Straż Wiejska wozi się tylko samochodami i nie ma co robić- worki w dłoń, ludzie bez kompetencji zatrudnieni za duże pieniądze do roboty i miasto będzie czyste . Społeczeństwo płaci za śmieci jak za zboże i ma prawo wymagać. Wystarczy popatrzeć na tą Białą i żółć się w ustach zbiera : dziury, bród, brzydota, walające się folie, papiery i szkło i uroczystości otwarcia 15 m chodniczka.