Ponad 10 milionów na inwestycje w gminie

Ponad 10 milionów na inwestycje w gminie 16
fot. Google Street View

Wodociągi, drogi, projekty, termomodernizacje szkół oraz wiele innych inwestycji przewidzianych jest w tym roku w gminie Drelów. Na ten cel gmina zamierza wydać w tym roku 10,3 mln złotych. Włodarzem gminy jest Piotr Kazimierski.

Z całej puli inwestycyjnej najwięcej pochłonie budowa sieci wodociągowej. Przewidziane jest na to 6,7 mln złotych. Część tej kwoty zostanie pokryta w ramach środków zewnętrznych.   Rury z wodą zostaną w tym roku doprowadzone do miejscowości Pereszówka, Żerocin, Strzyżówka oraz Witoroż. W tym dziale znajduje się też rozbudowa infrastruktury wodociągowej gminy. Część z prac będzie kontynuowana w 2020 roku.

127 tys. złotych gmina Drelów zamierza wydać na rozbudowę i projekty dróg. Ma zostać wybudowana droga „Zagumienie w Dołdze”. Projektowane będą drogi w Zahajkach, Szóste, Kwasówce, Łózkach i Szachach. W Pereszówce w kierunku Strzyżówki położony zostanie „dywanik asfaltowy”.

Prawie 2,2 mln złotych samorząd przeznaczy na modernizacje szkół. Termomodernizacji doczeka się szkoła w Dołdze oraz Szóstce. Gmina kupi również wyposażenie w ramach programu „Nowoczesna Szkoła”.

Kolejnym punktem w budżecie inwestycyjnym drelowskiego samorządu jest kultura. W planie jest wydanie 1,13 mln złotych. Planuje się modernizacje Domu Ludowego w Sokulu oraz Domu Rękodzieła Ludowego w Zahajkach. W 2019 roku wykonane ma być ogrodzenie Domu Ludowego w Wólce Łózeckiej.  Największą część zaplanowanej kwoty w tym dziale stanowi remont i modernizacja wraz z wyposażeniem Domu Tradycji Dwóch Kultur w Żerocinie.

Ponad 100 tys. zł Gmina Drelów wyda na budowę strażnicy OSP w Żerocinie.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A Witoroż (TRZY dzielnice i centrum )jak zwykle w odstawce czasami w skansen też trzeba inwestować drogi gruntowe ruina .

  2. A Witoroż jak zwykle w odstawce trzy dzielnice + centrum drogi gruntowe w opłakanym stanie teraz to doskonale widać komunikacja jak w średniowieczu błoto doły( kałabany) dziwne prioryterty typu asfalt na drodze z tłuczniem z błoto gdzieś zostaje pozdrowienia dla pana Piotra i Mariusza.