Ponad 10 mln zł dofinansowania dla Wisznic. Gmina planuje szereg przedsięwzięć

Ponad 10 mln zł dofinansowania dla Wisznic. Gmina planuje szereg przedsięwzięć 16

Niemal 10,2 mln zł to kwota dotacji, którą przyznano gminie Wisznice na rewitalizację obszarów zdegradowanych znajdujących się na jej terenie. Wartość całego projektu to prawie 14 mln zł. Jego kluczową inwestycją jest uruchomienie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób starszych.

Na liście projektów, które zakwalifikowały się do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, na ósmej pozycji znalazły się działania zaproponowane przez gminę Wisznice. W sumie dotacje otrzymały 53 samorządy.

Najważniejszym działaniem, które podejmie gmina będzie rewitalizacja budynku w Curynie, który od dobrych kilku lat jest nieużywany i po prostu niszczeje. Pewien przedsiębiorca budował ten obiekt, by stworzyć tam zakład rehabilitacji. Teraz gmina chce go odkupić, wyremontować i przystosować do tego, by mógł działać tam zakład opiekuńczo-leczniczego dla osób starszych.

W ramach projektu modernizację ma przejść również budynek znajdujący się w samym centrum Wisznic, gdzie niegdyś funkcjonowała jednostka straży pożarnej. Miałyby tam pojawić się mieszkania treningowe dla osób niepełnosprawnych, mini-kino oraz sale przystosowane np. do prowadzenia zajęć fitness.

Rewitalizacja będzie dotyczyła także domu komunalnego, który mieści się przy ulicy Polnej w Wisznicach. Budynek ma zostać rozbudowany tak, by powstało tam sześć mieszkań socjalnych o różnym metrażu.

To nie wszystko. Nowy blask ma zyskać też budynek socjalny przy stadionie sportowym w Wisznicach. – Budynek jest w fatalnym stanie, a zauważamy, że dzieci i młodzież wykazują coraz większe zainteresowanie trenowaniem w klubie Tytan Wisznice. Chcemy by obiekt odpowiadał ich potrzebom, dlatego niezbędne jest wykonanie remontu szatni czy sanitariatów – mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Ostatnim elementem, które doczeka się rewitalizacji jest centrum Wisznic. Ma pojawić się tam mały plac zabaw dla dzieci. Przebudowana zostanie też część ulicy oraz chodniki.

Prace ruszą jeszcze w tym roku, a ich zakończenie datowane są na 2021 r.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Tutaj wyśmienicie się dzieje a jak się wytłumaczy wójt leśnej Podlaskiej? Jak zwykle nie ma sobie nic do zarzucenia. Ale to nic, już się przyzwyczaiłem do tej sytuacji