Ponad 100 tys. zł dotacji na kulturę. BCK podsumowało miniony rok

Ponad 100 tys. zł dotacji na kulturę. BCK podsumowało miniony rok 16

Bialskie Centrum Kultury w ubiegłym roku otrzymało w sumie 115 tys. zł dofinansowania. Dzięki tym środkom udało się m.in. przygotować niezwykłe widowisko, zorganizować warsztaty taneczne, a także zakupić nowoczesne oświetlenie sceniczne.

Jednym z projektów, na które BCK otrzymało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego była „Biała Noc teatrów Ulicznych”. Dotacja wyniosła 30 tys. zł, natomiast wkład własny opiewał na kwotę 10,2 tys. zł. Widowisko było organizowane w naszym mieście już po raz drugi. Biała Podlaska na jedną noc stała się centrum sztuki ulicznej. O różnorodny repertuar i zróżnicowane środki sceniczne zadbały zaproszone grupy z Polski i zagranicy: Teatr Jednej Miny, Teatr Azis Light oraz Squadra Sue. Pokazy odbywały się na placu Wolności i w Parku Radziwiłłowskim. Połączone były z warsztatami dla widzów i potencjalnych aktorów.

W kwocie 10 tys. zł został dofinansowany projekt „Tańce Podlasia i Lubelszczyzny – nasze dziedzictwo”. Wkład własny w tym przypadku wyniósł nieco ponad 3,6 tys. zł. W ramach projektu zorganizowano warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoją wiedze na temat polskiego folkloru, a w szczególności wschodniej części naszego kraju. Efekty zajęć można było podziwiać podczas I Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Dzięki wsparciu ministerialnemu Bialskie Centrum Kultury mogło zakupić nowoczesne oświetlenie sceniczne. Otrzymało na ten cel 75 tys. zł z MKiDN oraz 25 tys. zł z bialskiego magistratu. Wkład własny to około 2,3 tys. zł. Dzięki temu BCK ma teraz optymalne warunki dla swojej działalności. Instytucja może w pełni realizować wszelkie widowiska, spektakle, koncerty i innego rodzaju wydarzenia artystyczne dla mieszkańców.

Ponad 100 tys. zł dotacji na kulturę. BCK podsumowało miniony rok 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *