Ponad 12 mln zł dotacji dla miasta. Tereny przy Krznie zyskają nowy blask

52486671_754147221636678_5770027269250613248_o
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (fb)

Biała Podlaska będzie realizowała projekt mający na celu wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych. Projekt warty niemal 14,75 mln zł został dofinansowany prawie w 85 procentach.

Dzisiaj (12 lutego) prezydent Michał Litwiniuk oraz Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego podpisali umowę na dofinansowanie projektu, który zakłada udostępnienie terenów w dolinie rzeki Krzny do celów turystycznych, rekreacyjnych oraz edukacyjnych. Zostanie tam wybudowana m.in. ścieżka pieszo-rowerowa o długości 11,5 km. Powstaną również punkty widokowe i obserwacyjne, pawilon oraz park edukacyjny. Tereny przy Krznie odmieniony wizerunek zyskają w czerwcu 2020 roku. Wtedy będzie można przejechać już nowa ścieżką czy wybrać się na spacer. Kwota dofinansowania jaką uzyskało miasto to 12 524 784 zł, natomiast całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 14 749 725,03 zł.

Ponad 12 mln zł dotacji dla miasta. Tereny przy Krznie zyskają nowy blask 16 Ponad 12 mln zł dotacji dla miasta. Tereny przy Krznie zyskają nowy blask 17

Udostępnij!

Komentarze: 48

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. I i co można razem. Poprzedni i obecny Prezydent powinni właśnie w ten sposób działać. My Bialczanie na takie informacje i inicjatywy czekamy.

  1. Nie rozumiem co ma do tego poprzedni prezydent? Sp…..lił do Lublina na ciepłą posadkę i w..li głupa za super kasę .

   1. Od i cala tajemnica jestes taki zrozumiały ramol ze nie wiem wszystko zle jak by nie bylo to zle ciesz sie za kasa przyjdzie ze bedziesz mial gdzie z dziecmi spacerowac a to stołki ,dyzma posadka ciepla nikt nikomu nie broni kandydowac miej i ty posadke ciepla zycze ci tego z calego serca pozdrawiam

    1. Mówisz tak jakby to z twoja kasa była płacona,. Wyluzuj 🙂 I jeszcze te fochy na fb. Bez Stefaniuka tez by była umowa podpisana i każdy kumający odrobinę wie o tym.To podpisanie jest konsekwencją działania poprzednich prezydentów , od Czapskiego przez Stefaniuka po Litwiniuka , a tak uczciwie to wszyscy zapominacie o zespole pracowników w UM z M. Romanowskim na czele, to oni zapi….lali żeby tachwila stała się faktem a nie jest to jeszcze koniec, to nie jest nawet początku końca, to zaledwie koniec początku

 2. Brawo,brawo, brawo !!! My jako wschodnie miasto musimy o siebie zadbać-umieć korzystać z projektów, którymi możemy podnieść jakość życia w naszym regionie.

  1. Świetna inwestycja,bo jak do tej pory Biała pod względem rowerowym leży na łopatkach.Już nawet w Międzyrzecu są dużo lepsze warunki dla rowerzystów.Brawo Panie Ex i Panie…no wiadomo o kogo chodzi.

   1. Nie tylko Międzyrzec, Gmina Biała Podlaska zrobiła piękny chodnik Styrzyniec- granica BP. Teraz tylko przedłużyć go do Zawąskiej. Przy okazji okazji remont Warszawskiej i rondo Warszawska/DK2.Rowerzyści i piesi mają przegwizdane na tym odcinku.

    1. Nie kituj , nie gmina Biała Podlaska tylko Generalna Dyrekcja dróg Krajowych wybudowała ścieżkę rowerowa z chodnikiem. Jak nie wiemy to nie piszmy tego co nam sie wydaje.

     1. Ot zagwozdka, Wójt rękami i nogami się zapierał a GDDKiA mimo to zrobiła. Poczekajcie troszkę, może i remont Warszawskiej ktoś dokończy, oby tylko dokumentacja nie straciła ważności. 😉

 3. co można razem ? to pokazuje jaka obłuda panuje w ekipach rządacych , przed wyborami skaczą sobie do gardeł , a po na stołkach już uśmiechy do zdjęć … żenada ludzie obudźcie się , prześwietlcie cały partyjny aparat z poprzednich lat całej Polski i zobaczycie , że nic się nie zmienia tylko osoby na stanowiskach .

  1. Nic nie rozumiesz ( ten z góry ), a tłumaczyć mi się nie chce. Pewna analogia za to się nasuwa. Gdyby nie przerwał ( Litwiniuk ) budowy stadionu, to też dostał by kasę ? ale strach ma wielkie oczy, pardon uśmiech…

  2. jak to nic się nie zmienia?Co od Komuny nic się w Białej niezmieniło?Niewiem na czym ale na czymś zdecydowanie za mocnym jak dla Ciebie lecisz kolego.he,he

  3. Nie odkryłeś Ameryki. Oni wszyscy prywatnie rozmawiają jak kumple . Przed ludźmi grają teatr i co się dziwić skoro ludzie chcą za to płacić ze swoich i oglądać. A kasiuta nie mała jak na karierowiczów bez pojęcia lub z bylejakim pojęciem, otaczających się fachowcami dodatkowo opłacanymi z budżetu . Taaka moda.

  4. Problem zawsze musi być . Jak go nie będzie to się go stworzy . W końcu władza musi rozwiązywać jakieś problemy, czasami te stworzone przez nią samą. Taki cyrk .

 4. a mnie zastanawia, kto złożył projekt o dofinansowanie tej inwestycji? chyba poprzednia władza? jedni pracują inni spijają śmietankę.

  1. A ponoć mówią że nie po zaszczyty tam idą , tylko służyć społeczeństwu to skąd ta licytacja. Kto pierwszy, kto drugi. Kto dał kto wziął. Kto więcej , kto mniej. Może trochę skromności na co dzień . Chwalenie się tym co do obowiązków służbowych należy to lekka przesada , ale władza jak nie ma to chwali się czymkolwiek . Czyż nie byłby śmieszny pracownik , który do kamery chwali się że dziennie układa 100m2 kostki. Skoro podpisał umowę na minimum 100m2 dziennie bo inaczej umowa ulegnie rozwiązaniu i przychodzi bardziej pracowity?

  2. Magdo, tak to właśnie jest i oto chodzi. Następni, którzy przyjmują na siebie obowiązki poprzedników dziedziczą to co tamci po sobie zostawią. Przecież „miasto żyje”, powoływane rady miasta pracują nad kolejnymi projektami. Przychodzi zmiana i nie zastaje carte blanche. Jeżeli inwestycje są sensowne warto je kontynuować. Spijanie śmietanki zostawmy nam, mieszkańcom Białej 😉

  3. Tak darek zlozyl ,michał za nie zdazyl by fizycznie napisac i złożyć i dostac zgode projekt zagospodarowania miejskiego rewitalizacja rzemi krzny byla wczesniej napisana ale czy to wazne , waznze ze moze być ladnie i bedzie gdzie pospacerowac w koncubz dziećmi miedzyrzec ma fajnie zrobione tereny przy krznie mam nadziej ze w bp nie będzie gorzej

  4. To Madziu cofnij się jeszcze wstecz bo to pomysł był czapskiego który z kolei był krytykowany przez Dyzmę stefsniuka a następnie już za jego kadencji podchwycony jako swój a teraz litwin dyzma2 spija śmietankę biuahahahaha

  1. Chyba za odwagę wyjazdu do lublina, bo jak dotychczas to się wzdragał na współpracę z niedawnymi kolegami. Ale jak dostał od niedobrego marszałka kasę na projekt znienawidzonego poprzednika to rowerem do lublina zapedałował choć pod wiatr było…

  2. Nie rozumiem .Za co brawo? To może każdemu będziemy bić brawo. Kierowcy autobusu , za co, a no za to że trzyma kierownicę i jej nie puszcza . Kasjerce, za co za to że stawia stempelek na pokwitowaniu bo przecież mogła by nie postawić. Służbom komunalnym za to, że zabierają śmieci , bo mogli by tylko brać kasę za wywóz a nie wywozić.

  1. A ty masz oczy i klasę ? Jeżeli nie zauważasz Pani Skarbnik po prawej to co dopiero D. Stefaniuka po lewej. Savoir-vivre się kłania.

 5. Ponad 15 lat temu(raz w każdej kadencji)chodziłem do Urzędu miasta i podsuwałem pomysł zrobienia w miejsce bagien,nieużytków w okolicach Skarpy zalewu,małego jeziorka.Zero reakcji–może Pan Czapski pod koniec swej kadencji coś próbował zacząć.Mówiłem też o tym Panu Stefaniukowi.
  Mamy w środku miasta rzekę,w której woda nadaje się już do kąpieli,dlaczego nie jest to wykorzystane?
  Najpierw zalew a potem inwestycje towarzyszące–plaże,boiska,mały kemping,ścieżki rowerowe.Jest tam dużo miejsca nad rzeką na tego typu inwestycje.Zalew dałby Powera,uaktywniłby inne pomysły.
  Międzyrzec wykorzystał wyrobiska małej żwirowni,podobnie Chotyłów,a my mamy czystą rzekę i nad nią kilkadziesiąt hektarów nieużytków i to czeka na inwestorów.

 6. Ciekawe, jak już zbudują ścieżkę i postawią ławeczki, to kto będzie pchał się do zdjęcia, jak trafi się rok i ta cała inwestycja zostanie zalana i zatopiona ściekami z Krzny. Jak już nieraz tak było?

 7. Dario nie pasujesz do tego towarzystwa ,jak bony dydy. Wszyscy uśmiechnięci , zadowoleni a Ty jakby nieobecny. Chłopie weź się w garść bo cię wchłonie ten Urząd Marszałkowski.

 8. Oby ścieżka rowerowa była szeroka na 2-3 metry. Należałoby też wykonać gruntowne sprzątanie śmieci w okolicach rzeki, szczególnie wzdłuż rur na Osiedlu Młodych.

 9. Jakby to poprzedni prezydent podpisał to już szef jakiejś firmy z Gdańska by zacieral ręce bo się fucha trafiła 🙂 Tak by było. A tak pożyjemy zobaczymy co będzie. BTW Pamiętam jak parę lat temu Krzna wylala i cuchnelo niemiłosiernie, ciekawe czy i na to się władze przygotują.

 10. Mam wrażenie ,że władze miasta mają jakiś układ z warsztatami samochodowymi. Popatrzmy na nawierzchnię jezdni np.Al.Jana Pawła II na odcinku ok.Brzeskiej, ul.Podmiejska ( w tej chwili jest tam bardzo duży ruch do przedszkola i szkoły), Okopowa, Sidorska, Sitnicka i wiele innych.