Ponad 4-kilometrowa droga wyremontowana

Ponad 4-kilometrowa droga wyremontowana 16

Oficjalnie przecięto wstęgę. Droga, która kiedyś była w tragicznym stanie jest już po remoncie. Nowy dywanik asfaltowy leży na długości ponad czterech kilometrów. 

Remont dotyczy drogi powiatowej nr 1051L Zalesie – Chotyłów – Piszczac – Tuczna – Sławatycze na odcinku łączącym miejscowości Międzyleś i Matiaszówka na terenie gminy Tuczna.  Droga ta prowadzi bezpośrednio do przejścia granicznego Sławatycze-Domaczewo.

Prace odbywały się w ramach projektu „Poprawa dostępności Powiatu Bialskiego i Rejonu Brzeskiego dzięki budowie i przebudowie infrastruktury komunikacyjnej prowadzącej do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Po stronie Polskiej wykonano wzmocnienie nawierzchni kruszywem, warstwą wiążącą oraz ścieralną warstwą asfaltową. Powstały nowe zatoki autobusowe oraz przystanki. Ponadto zmodernizowano skrzyżowania oraz nasadzono nowe drzewa i krzewy. Poprawie uległo też udrożnienie, powstały rowy odwadniające.

Ponad 4-kilometrowa droga wyremontowana 17

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *