Ponad pół miliona dotacji dla muzeum

Ponad pół miliona dotacji dla muzeum 16

Miasto pozyskało dofinansowanie na projekt digitalizacji zbiorów bialskiego muzeum. Już niebawem zakupiony zostanie nowy sprzęt. Każdy będzie mógł zobaczyć bezcenne księgi i eksponaty na nowym portalu internetowym.

Projekt bialskiego magistratu pod tytułem „Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej” uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Kwota dotacji wyniesie 615 138,91 złotych.

W ramach projektu w muzeum wykonane zostaną prace budowlane, adaptacyjne i instalacyjne, które dostosują pomieszczenia do potrzeb funkcjonowania serwerów i pracowni. Zakupiony zostanie także nowy sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, aparaty fotograficzne i specjalistyczne urządzenia, które pomogą w digitalizacji zbiorów.

Wiadomo już, że uruchomiony zostanie portal internetowy na którym w formie elektronicznej zaprezentowane zostaną zbiory i bezcenne eksponaty Muzeum Południowego Podlasia. Będzie mógł je oglądać każdy, z dowolnego miejsca na świecie.

– Realizacja tego projektu tworzy nowy wymiar Muzeum Południowego Podlasia. Dzięki digitalizacji możliwe stanie się udostępnienie wszystkim zainteresowanym bezcennych zbiorów naszego muzeum, w tym jednej z największych w Polsce kolekcji ikon rosyjskich z XVII-XIX wieku. Z pewnością wiele osób po obejrzeniu eksponatów w wersji cyfrowej zapragnie przyjechać do Białej Podlaskiej, żeby zobaczyć je na żywo – wyjaśnia Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *