Ponad setka dzieci nauczy się pływać za darmo

Ponad setka dzieci nauczy się pływać za darmo 15
Dzieci z terenu gminy Piszczac będą mogły liczyć na bezpłatną naukę pływania. Samorząd otrzymał na ten cel prawie 19 tys. zł dofinansowania. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 57 tys. zł.
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę podmiotów, które w tym roku otrzymają środki na realizację zajęć sportowych dla uczniów. Mowa tu o programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Dodatkowe środki powędrują do 121 gmin i miast.

Szansę udziału w bezpłatnych zajęciach będzie miało 104 uczniów z klas drugiej i trzeciej szkoły podstawowej z terenu gminy Piszczac. Dzieci zostaną podzielone na grupy maksymalnie 15-osobowe, nad którymi będą czuwali opiekunowie. Pierwsze wyjazdy prawdopodobnie odbędą się na przełomie marca i kwietnia. I tak do końca roku.

– Jest to bardzo przydatna umiejętność. Nie każde dziecko ma możliwość podjęcia nauki pływania we własnym zakresie. W znacznym stopniu zwiększy to też bezpieczeństwo w okresie letnim, kiedy dzieci będą spędzały czas na terenie różnych akwenów – mówi Arkadiusz Misztal, sekretarz gminy Piszczac.

Samorząd otrzymał 18 720 zł dofinansowania, jednak koszty tego przedsięwzięcia są znacznie wyższe. Gmina musi dołożyć 38 480 zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *