Poniesie konsekwencje za przestępstwo sprzed lat

Poniesie konsekwencje za przestępstwo sprzed lat 16
O tym, że sprawcy nawet po kilku latach nie mogą czuć się bezkarni przekonał się 23-letni bialczanin. W zidentyfikowaniu przestępcy pomógł policyjny system AFIS.

W październiku 2014 roku w Zalesiu doszło do włamania do automatu do gier o niskich wygranych. Wówczas złodziej ukradł z niego ponad 2 tys. zł jednocześnie uszkadzając mienie o wysokości 2,8 tys. zł. – Na miejscu przestępstwa technik kryminalistyki zabezpieczył ślady linii papilarnych. Zostały one zarejestrowane w policyjnym systemie AFIS – zaznacza kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

W marcu tego roku młody mężczyzna został zatrzymany jako sprawca rozboju, który miał miejsce w Międzyrzecu Podlaskim. Od 23-latka zostały pobrane odbitki palców, które trafiły do systemu AFIS. System ten automatycznie porównuje przesłane odbitki z niezidentyfikowanymi śladami linii papilarnych zabezpieczonymi na miejscach przestępstw  z poprzednich lat.

W przypadku 23-letniego bialczanina system zadziałał bezbłędnie. Linie papilarne mężczyzny były identyczne jak te, które zabezpieczono w 2014 roku. Sprawca był bardzo zaskoczony. Wczoraj został zatrzymany i usłyszał zarzut włamania.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *