Popularna pisarka odwiedzi bialską bibliotekę

Popularna pisarka odwiedzi bialską bibliotekę 16

Łódzka pisarka, historyk i nauczyciel zawita do naszego miasta, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Grażyna Bąkiewicz jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Trwają XIX Bialski Dni Książki Dziecięcej w Barwnej. Dzisiaj (22 maja) gościem Multimedialnej Biblioteki przy ulicy Warszawskiej będzie pisarka Grażyna Bąkiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.

Autorka urodziła się w 1955 roku w Łodzi. Na swoim koncie ma dyplom Uniwersytetu Łódzkiego. Grażyna Bąkiewicz podczas studiów prowadziła badania prasy międzywojennej oraz pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Gdy tylko uzyskała tytuł magistra historii, podjęła studia dziennikarskie, jednak porzuciła je na rzecz pracy jako nauczyciel.

W 1985 roku odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie na bajkę, po czym na dobre zajęła się pisaniem. Najpierw tworzyła dla dzieci, a następnie dla młodzieży i dorosłych. Za swoją debiutancką powieść „O melba” uzyskała I nagrodę IBBY za Książkę Roku 2002. Jej kolejne publikacje zapewniły jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury dla młodzieży.

Podczas dzisiejszego spotkania będzie okazja do zakupu książki autorki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *