Porozmawiajmy o filmach

Porozmawiajmy o filmach 16

Spotkania  filmowe w kinie Merkury w znowu ruszają. Przyjdź, zobacz i porozmawiaj

Pokazy filmów będą trwać od 2 sierpnia do 27 września. W każdy czwartek po zakupieniu biletu za 14zł będzie można uczestniczyć w spotkaniu filmowym, na którym nie tylko ogląda się filmy, ale również dyskutuje o nich. Czwartkowe spotkania prowadzi dr Piotr Zdunkiewicz, który jest absolwentem Akademii Filmowej przy Filmotece Narodowej w Warszawie.

Pierwszy wyświetlany film „I że ci nie odpuszczę” to komedia romantyczna opowiadająca o bogatym playboy’u, który traci pamięć. Samotna Kate udaje, że jest jego żoną, jednak ku jej zaskoczeniu mężczyzna doskonale odnajduje się jako ojciec i mąż.

Kolejny film „Whitney” opowiada historie jednej z najbardziej popularnych piosenkarek, której życie osobiste układało się zdecydowanie gorzej niż kariera sceniczna.

W następny czwartek zostanie puszczony film  „W cieniu drzewa”, w którym  głównymi bohaterami są dwa małżeństwa, których dzieli jedno drzewo. Sąsiedzi mają konflikt przez który dochodzi do przeróżnych sytuacji.

23 sierpnia można będzie obejrzeć „Na plaży Chesil” przedstawiający  historie Florence i Edwarda, którzy wyruszają w podróż poślubną. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której wszystko się zmieni.

Następny film „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” to przezabawna komedia powiadająca o młodym fakirze, który przybył do Paryża w celu zwiedzenia Ikei, jednak przez przypadek utknie w szafie i wyruszy w podróż po Europie.

Na kolejnym spotkaniu zostanie wyświetlony film „Sztuka kłamania” przedstawiający historię Kapitana Neuville, który wyjeżdża na front i obiecuje pisać listy do Pauline, jednak nie dotrzymuje słowa. Po trzech latach gdy wraca okazuje się, że siostra narzeczonej pisała za niego listy i w ostatnim go uśmierciła.

13 września film  „McQueen” opowie nam o życiu sławnego artysty, który odmienił świat mody i u szczytu sławy popełnił samobójstwo.

W następny czwartek „Rodziny się nie wybiera”, czyli komedia o Valentin D., który podbija Paryż swoimi kolekcjami. Do czasu aż jego rodzina przypomni sobie o nim, a on straci pamięć w wyniku wypadku samochodowego.

Ostatni film  „Lato” opowiada o Wiktorze Coj i Majku Naumienko, którzy w latach 80. XX wieku w Leningradzie zakładają zespół „Kino”, który zmienia radziecką scenę muzyczną.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *