Porysował siedem aut. Teraz jest w rękach policji

Porysował siedem aut. Teraz jest w rękach policji 16

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie 7 samochodów na terenie miasta. W większości przypadków sprawca zarysował karoserię pojazdów.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia na terenie parkingu osiedlowego przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. – Nieznana osoba uszkodziła cztery zaparkowane tam auta na szkodę mieszkańców miasta. Sprawca zarysował karoserię pojazdów ostrym przedmiotem. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 4,5 tys. zł. – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Okazało się, że sprawcą jest to 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wykonując czynności w sprawie policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Jest on podejrzany również o uszkodzenie trzech innych pojazdów. Do tych zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania twierdząc, że w każdym przypadku znajdował się pod wpływem alkoholu.

O dalszym losie 31-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *