Porzucił auto z narkotykami i uciekał przed policjantami

Porzucił auto z narkotykami i uciekał przed policjantami 16

Najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i porzucił auto, w którym mundurowi ujawnili woreczek z mefedronem. Po pościgu 20-latek został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Konstantyowie. – Kierujący samochodem osobowym marki BMW, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu kierowca porzucił auto kontynuując ucieczkę pieszo. W samochodzie pozostawił dwoje pasażerów. We wnętrzu samochodu policjanci znaleźli również woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron. Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast osoby przebywające w pojeździe doprowadzone zostały do janowskiego komisariatu – mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, ofcier prasowy bialskiej policji.

W Witulinie policjanci bialskiej drogówki w trakcie pościgu zatrzymali „uciekiniera”. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, podróżując jako pasażer innego pojazdu. Użyty wobec 20-latka narkotest wykazał, iż w chwili zatrzymania znajdował się pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Wczoraj usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dzisiaj 20-latek trafi do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższy rok za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko mieniu.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *