Porzucił w lesie dwa psy. Zawiązał je w worku

Porzucił w lesie dwa psy. Zawiązał je w worku 16

Mężczyzna porzucił dwa szczeniaki w lesie. Zwierzaki, które zdążyły się wyswobodzić z zawiązanego worka, w którym się znajdowały znalazła mieszkanka tej gminy. Wczoraj 59-latek usłyszał zarzut.

W minioną sobotę nad ranem dyżurny międzyrzeckiego komisariatu powiadomiony został o znalezieniu dwóch szczeniaków pomiędzy miejscowościami Jaźwiny i Sokule. – Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że w chwili znalezienia „maluchy” zdążyły już wyswobodzić się z zawiązanego worka, w którym zostały  porzucone. Kobieta zabrała psy do domu powiadamiając nas – podkreśla Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Sprawą zajęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Zatrzymującym go policjantom tłumaczył, że zostawił zwierzaki by ktoś mógł je znaleźć i zabrać. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. ….takie zachowanie należy potępiać, upubliczniać wizerunek sprawcy, by we wsi wszyscy wiedzieli i karać…masz zwierzę -ponosisz odpowiedzialność za jego los…..

  2. podobny przypadek u nas piesek dwa dni worka pilnowała w lesie potem się błąkał i jak go nie przygarnąć .ale wierność tego pieska więcej znaczy jak rodowód