Porzucili ciężarówkę wypełnioną nielegalnymi „fajkami”

Porzucili ciężarówkę wypełnioną nielegalnymi "fajkami" 16

Służby graniczne nie dopuściły do nielegalnego wwozu na teren Unii Europejskiej 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

Funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu w Dobryniu Dużym, znaleźli porzucony samochód ciężarowy. Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowca tego zestawu ciężarowego, chcąc przemycić papierosy z terytorium Białorusi do Polski, po odprawie granicznej, nie przystąpił już do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu, tylko oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie. Po krótkim pościgu ciężarówka została jednak zatrzymana a nielegalny towar zabezpieczono.

W toku prowadzonych działań do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski (w wieku 41 i 31 lat). Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad 1,1 mln zł. Decyzją Sadu Rejonowego w Białej Podlaskiej, wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, realizowane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Porzucili ciężarówkę wypełnioną nielegalnymi "fajkami" 17 Porzucili ciężarówkę wypełnioną nielegalnymi "fajkami" 18

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu, w Dobryniu Dużym, porzucony samochód ciężarowy. Duże brawa dla autorki informacji.