Posadzili „Dęby Niepodległości”

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA1MTAxNjQ1NDktMTQxLTQuanBn,

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w różnych miejscach województwa lubelskiego będzie posadzone ponad 500 drzew. Młodzież z bialskiej gminy wraz z gośćmi posadziła pierwszy dąb ufundowany przez Nadleśniczego.

Dąb jest potężnym drzewem, które symbolizuje siłę i długowieczność. Jednocześnie przez to, że posiada solidne korzenie i dużą koronę, jest miejscem gdzie człowiek może się schronić.
Uroczyste sadzenie dębów nawiązuje do tradycji, kiedy to w latach 1918-1928 społeczeństwo polskie wspólnie z leśnikami sadziło dęby na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 maja w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy dokonano uroczystego posadzenia drzewa.

Nadleśniczy Tomasz Bylina odczytał list dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, w którym była mowa o tym, że dąb posadzono, aby przypomniał o bohaterskiej przeszłości naszego narodu, a przypisywane mu siła, potęga i długowieczność jednoczyły nas w trosce o nasze wielkie dziedzictwo. Zaproszeni goście mieli możliwość symbolicznego zasypania dębu i potwierdzenia wpisem do pamiątkowego aktu zasadzenia.

W uroczystości w Roskoszy udział wzięli między innymi Dyrektor filii Kuratorium Oświaty–Małgorzata Kiec, Przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska–Dariusz Litwiniuk oraz Nadleśniczy Tomasz Bylina, który ufundował i przywiózł piękną sadzonkę dębu.

Na zakończenie spotkania dyrektor ECKiW podziękował za podjętą inicjatywę i przybycie gości. Wyraził także nadzieję, iż zarówno nowo zasadzone drzewo, jak i cały park, był i będzie miejscem spotkania, budowania wspólnoty i pamięci o Polakach walczących o naszą wolność.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *