Poszukiwali wspólnej historii

36177024_452530811874247_1717181019326513152_n – Kopia
fot. MOK Terespol

Pod hasłem „W poszukiwaniu wspólnej historii” odbyła się wycieczka rowerowa do Brześcia. Udział w niej wzięło ponad 50 rowerzystów, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych miło wspominają wyjazd.

W dniach 23-24 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa do Brześcia. Uczestnikami zaopiekowali się członkowie klubu rowerowego „Za Viela Brest”.

Rowerzyści odwiedzili muzeum archeologiczne, w którym zrekonstruowano drewnianą osadę z XIII wieku, Twierdzę Brześć, a także dzielnicę willową powstałą w 20-leciu międzywojennym. Wycieczka przejeżdżała przez najważniejsze ulice miasta, a także Park Pierwszego Maja. Kolejnym punktem wycieczki była miejscowość Skoki. Tam, zaraz po obiedzie uczestnicy wycieczki zwiedzili Pałac Niemcewiczów, w którym mieści się muzeum. W Brześciu czekał na wszystkich nocleg. Po kolacji najbardziej wytrwali udali się do centrum miasta.

Kolejnego dnia, od rana rozpoczęto dalsze zwiedzanie miasta Brześć. Polacy wraz z białoruskimi rowerzystami przyjechali do Polski na Piknik Artyleryjski, który odbywał się na stadionie miejskim w Terespolu. Główną atrakcją na tym wydarzeniu były wystrzały armatnie zaprezentowane przez bractwa artyleryjskie, które tego dnia odwiedziły Terespol.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy dobrze wspominają wyjazd i z niecierpliwością czekają na kolejny rajd.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *