Potrącił i nie udzielił jej pomocy

Potrącił i nie udzielił jej pomocy 15

Nieznana osoba potrąciła autem kobietę idącą poboczem drogi. Za nieudzielenie pomocy sprawcy grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (30 maja) około godziny 20 na drodze wojewódzkiej w Roskoszy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym potrącił prowadzącą rower kobietę. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy poszkodowanej – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla. Tego dnia na drodze panowały trudne warunki, było deszczowo, a teren był nieoświetlony.

Z relacji męża poszkodowanej 65-latki wynikało, że z uwagi na awarię jednego z rowerów prowadzili swoje jednoślady. To właśnie wtedy potrącił ją pojazd poruszający się w tym samym kierunku. Kobieta przewróciła się i wpadła do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

– Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności w tym oględziny miejsca wypadku. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym personalia osoby siedzącej za kierownicą pojazdu w chwili zdarzenia – dodaje oficer prasowy.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *