Potrzebujesz pomocy Rzecznika Praw Obywatelskich? Przyjdź na spotkanie

Potrzebujesz pomocy Rzecznika Praw Obywatelskich? Przyjdź na spotkanie 15

Rzecznik praw obywatelskich od początku swojej kadencji spotyka się z mieszkańcami różnych miejscowości naszego kraju. Tym razem odwiedzi województwo lubelskie, w tym również Białą Podlaską.

Podstawowym zadaniem rzecznika jest stanie na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji i innych aktach normatywnych. W realizacji tego pomagają mu prawnicy oraz specjaliści z różnych dziedzin.

Adam Bodnar rozpoczął pracę na stanowisku rzecznika w 2015 roku. Od tamtej pory był już w ponad 100 miejscowościach. Podczas konsultacji społecznych rozmawia z mieszkańcami o najważniejszych problemach, z którymi oni bądź organizaje społeczne się borykają.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mieli szansę spotkać się z rzecznikiem 28 lutego o godzinie 16. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat” przy ulicy Pokoju 22.

Tego typu spotkania zazwyczaj trwają około dwóch godzin. W tym czasie każdy może zabrać głos i podzielić się swoim problemem. Jeśli jednak ktoś z jakiegoś powodu nie będzie chciał mówić o swojej sprawie na forum publicznym, zawsze może zgłosić się do będącego na sali pracownika z biura RPO.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *