Powalczą o zwycięstwo

Powalczą o zwycięstwo 16
fot. archiwum

Intensywne dni przed piłkarzami MKS Podlasie. Podopiecznych Tomasza Złomańczuka czeka kilka meczów w odstępie 3-4 dni, a pierwszy z nich zagrają już jutro.

Sytuacja piłkarzy bialskiego zespołu staje się coraz gorsza. Po serii meczów bez porażki, bialczanie w ostatnich trzech starciach zdobyli jeden punkt i znowu są zagrożeni spadkiem. Na taki stan rzeczy miał również wpływ spadek z drugoligowych rozgrywek Wisły Puławy, co powoduje, że z grupy IV III ligi w tym sezonie zostaną zdegradowane cztery zespoły.

Bialska ekipa ma najwięcej remisów w lidze, jednak teraz, kiedy sezon zbliża się ku końcowi, pojedyncze punkty kolekcjonowane w meczach z rywalami mogą nie wystarczyć. Podlasie ma najmniej zwycięstw z wszystkich ligowych zespołów i jeżeli liczy na utrzymanie, musi zacząć zgarniać pełną pulę. Najbliższą okazję do tego podopieczni Tomasza Złomańczuka będę mieli już w środę 30 czerwca. Bialczanie podejmą Avię Świdnik.

Świdniczanie w przekroju całego sezonu prezentują się solidnie, zajmują dziesiąte miejsce w lidze i nie muszą drżeć o ligowy byt. W 29 meczach zgromadzili 39 punktów. Piłkarzy Podlasia czeka trudny bój, gdyż rywale ze Świdnika pomimo przegranych dwóch ostatnich meczów w wiosennych grach, prezentują dobrą formę, większość z nich rozstrzygając na własną korzyść. W ostatnim meczu goście środowego spotkania ulegli Podhalu Nowy Targ.

Bialczanie znajdują się na 15 miejscu z 26 punktami i stratą trzech ”oczek” do notującego coraz lepsze wyniki Spartakusa Daleszyce. MKS traci także cztery punkty do Wisły, lecz sandomierzanie rozegrali jak dotąd jeden mecz więcej. Oprócz walki o wyprzedzenie którejś z tych ekip bialski zespół musi uważać na ataki drużyn znajdujących się za nim, które mają tylko od jednego do trzech punktów straty. W ostatnim meczu ligowym bialczanie zremisowali w Radzyniu Podlaskim z miejscowymi Orlętami.

Mecz rozpocznie się w środę 30 maja o godzinie 17 na stadionie Podlasia przy ulicy Artyleryjskiej 9. Bilety do nabycia w kasie klubu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *