Powiat będzie świętować swoje istnienie

Powiat będzie świętować swoje istnienie 16

20-lat powiatu, 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 15-lecia partnerstwa z powiatem Oberhavel to najbliższe największe wydarzenie w powiecie bialskim.

Wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek (17 października). Początek o 14 w sali konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. W programie uroczystej sesji Rady Powiatu Biała Podlaska przewidziana jest msza święta, która rozpocznie się o 12.30 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskie, ul. Pokoju 14. Następnie w sali odbędzie się oficjalne rozpoczęcie uroczystości. W programie m.in. będzie wykład dr hab. Przemysława Litwiniuka pt: Samorząd terytorialny jako wartość konstytucyjna i europejska. Również będzie można obejrzeć film na temat 20-lecia. Przewidziane są także wystąpienia oraz okolicznościowe wyróżnienia.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jestem za likwidacją powiatów. Gmina wystarczy. Czym zajmuje się powiat , ktoś wie ? Powielanie kompetencji. Województwo też rozszerzyć. Powinno być 5 max 6 województw – regionów. Śląsk Małopolska Wielkopolska Pomorze , Centrum i Ściana wschodnia . Mamy tylko tysiące radnych. Za ich diety można wiele zrobić. Nawet w wyborach samorządowych nikt sobie powiatami nie zawraca głowy. Liczą się miasta i sejmiki wojewódzkie jak ogłaszają kto wygrał wybory – czyli bez znaczenia. Jestem pewien , że mieszkańcy powiatu Bialskiego nie wiedzą już na kogo ostatnio głosowali. Partia owszem ale nazwiska nie pamiętają. Ludzi to nie obchodzi , traktuja to jak tabelę ligową – wygrała moja drużyna albo przeciwna. Ludzi obchodzi czy jest droga , czy jest szkoła i przychodnia. Dobra gmina to wszystko jest wstanie zapewnić i do niczego ten powiat nie jest potrzebny. Ja mijam radnego i poklepię go po plecach albo dam mu kopa jak nie załata drogi. A w powiecie za co go pochwalić albo sprzedać kopa?