Powiat będzie świętował zakończenie żniw

Powiat będzie świętował zakończenie żniw 16

Plony trzeba uczcić. Okazją do tego będzie ludowe święto będące wyrazem zakończenia żniw i prac polowych. Dożynki powiatowe już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń, a w tym roku odbędą się na początku września w Drelowie.

Uroczystości rozpoczną się 2 września o godzinie 11 mszą św., która zostanie odprawiona w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie. O 12.30 nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego. Podczas części oficjalnej będzie czas na powitanie gości, wręczenie chleba dożynkowego, wystąpienia, a także prezentacje stoisk i wieńców dożynkowych miast i gmin z terenu powiatu bialskiego.

Będą również konkursy takie jak „Piękne, bo Bialskie”, „Nasz chleb najlepszy”, a także konkursy na wieńce dożynkowe i stoisko promocyjne miasta bądź gminy. Ogłoszenie wyników konkursów zaplanowano na godzinę 16. Wtedy też rozpoczną się występy zespołów ludowych, wystawy oraz degustacja potraw regionalnych.

Od 18 do 19 potrwa koncert białoruskiego zespołu „Bursztyn”, a od 19.15 przez godzinę publiczność będzie zabawiana przez kabaret „Czwarta fala”. Od 20.30 do 21 scena będzie należała do zespołu „Fortex”, natomiast później przyjdzie czas na koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Extazy”. O 22 przez kwadrans będzie można podziwiać pokaz sztucznych ogni, po czym aż do północy potrwa zabawa ludowa z zespołem „Fortex”.

Powiat będzie świętował zakończenie żniw 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *