Powiat podpisał umowę z PEFRON. Otrzymają prawie 400 tysięcy

Powiat podpisał umowę z PEFRON. Otrzymają prawie 400 tysięcy 16
fot. nadesłane PCPR

Powiat bialski zawarł umowę z Oddziałem Lubelskim PEFRON w ramach programu „Program wyrównywania różnic między regionami III”. Dzięki umowie, powiat zyska prawie 398 tysięcy złotych dofinansowania czterech projektów – trzech w obszarze D i jednego w obszarze F.

Ze środków zakupione zostaną dwa dziewięcioosobowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych. Trafią do Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.W ramach projektu zakupiony zostanie także „mikrobus” przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, który wykorzystywany będzie przez WTZ w Międzyrzecu Podlaskim. Ostatnią placówką, która zyska na umowie podpisanej z PEFRON jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu. Pieniądze pozwolą wyremontować budynek w którym się znajduje.

– Powiat Bialski to jeden z powiatów, który skorzystał z dofinansowania w obszarze F. Jest to nowy obszar w ramach PWRMR III. W związku z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F może być udzielona pomoc w utworzeniu warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej – pisze Grzegorz Panasiuk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *