Powiatowe Igrzyska Sportowe już za nami

DSC_3076
fot. Monika Chodzińska

Wczoraj (10 czerwca) na terenie obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej w Zalesiu uczestnicy VII Powiatowych Igrzysk Sportowych sprawdzali swoje siły w różnych konkurencjach. Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym portalu biała24 – www.bp24.pl.

-Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych to już historia. Najważniejsze jest to, żeby młodzież zorganizować, żeby w tak upalny dzień im się chciało, a dzisiaj o to coraz trudniej. Zespoły są werbowane przez nas, czyli przez członków Powiatowej Rady LZS, duży wkład mają w to również wójtowie gmin, którzy organizują między innymi dojazd dla zawodników. Mam nadzieję, że miło spędzimy dzisiaj czas na terenie gminy Zalesie. – mówił Arkadiusz Maksymiuk – Przewodniczący Rady Powiatowej LZS.

Zawody rozpoczęły się od powitania gości i kilku słów otuchy skierowanych w stronę zawodników.

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski w swojej krótkiej przemowie zaznaczył, że będzie z zaciekawieniem przyglądał się wszystkim konkurencjom -Czując ducha sportowego, pomimo swojego wieku, chciałem przyjechać tutaj i dodać wam trochę energii podczas tego upału. Będę wam dzielnie kibicował – powiedział.

Następnie grupy zawodników udały się do poszczególnych miejsc, gdzie odbywały się zawody. Na sali sportowej zagrano mecz siatkówki, a na boisku szkolnym mecz piłki nożnej. Była także piłka siatkowa oraz biegi i przeciąganie liny. Zastępca wójta gminy Zalesie – Tomasz Szewczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatowej LZS – Arkadiusz Maksymiuk zmierzyli się w wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach wzięły udział między innymi zespoły między innymi z gminy Biała Podlaska, Łomaz oraz Rokitna.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *