Powiatowe święto ludowe

DSC_2235

Starosta bialski wystąpił z grupą „Fortex” na Powiatowym Święcie Ludowym. Nie zabrakło również Marszałka Województwa Lubelskiego Stanisława Sosnowskiego i innych ważnych gości.

Wczoraj (17 czerwca) w Szeleście odbyło się Powiatowe Święto Ludowe. Wydarzenie rozpoczęto w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu uroczystą mszą świętą za Ojczyznę. Po mszy wszyscy zebrani udali się na plac obiektu agroturystycznego „Rossa” gdzie trwały dalsze uroczystości.

Po przemowach zaproszonych gości na scenie zaprezentowały się zespoły takie jak „Zielawa”, czy „Rossoszaki”. Wystąpili także soliści z powiatu bialskiego: Kinga Linkiewicz, zaś kabaret „Nieśmiesznie śmieszni” rozbawił publikę do łez.

O godzinie 18.30 na scenie pojawił się zespół „Fortex”, który z pomocą wokalną Starosty Powiatu Bialskiego Mariusza Filipiuka wykonał kilka tanecznych utworów. W tym czasie straż pożarna obecna na wydarzeniu oblała wszystkich uczestników imprezy wodą z wozu strażackiego. Na zakończenie wystąpił zespół „Spełnienia marzeń”.

Poza głównymi wydarzeniami, w namiotach przy scenie można było zobaczyć pokazy rękodzieła ludowego. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach i oglądania wozu strażackiego OSP Rossosz, a dorośli spędzenia czasu pod parasolami.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *