Pożar wybuchł w nocy. Ewakuowano 11 osób

32186717_1872902089395152_785632333997801472_n

Kilka osób aktualnie jest w szpitalu. Jedna z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii. Na chwilę obecną nieznana jest przyczyna pożaru.

Wczoraj (8 maja) około pół godziny przez północą doszło do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Władysława Reymonta w Terespolu. Zanim na miejsce przybyła straż pożarna, pożar był już rozwinięty. Paliło się mieszkanie na parterze.

– Mieszkanie było otwarte i dym wydobywał się na klatkę. Na piętrze budynku były uwięzione osoby, które nie mogły się wydostać ze względu na wysoką temperaturę i duże zadymienie – relacjonuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się zastęp OSP Terespol. Strażacy przy pomocy drabiny ewakuowali osoby znajdujące się na górze budynku. Chwilę później dojechały zastępy z Małaszewicz. Małaszewiccy strażacy weszli do mieszkania i ewakuowali nieprzytomną kobietę, która następnie została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Na zły stan skarżył się również mężczyzna, która najprawdopodobniej wyskoczył z okna. Chwilę później zgłosiła się kolejna kobieta, która poinformowała, że źle się czuje. W sumie z budynku ewakuowano 11 osób. Obecnie kilka osób jest w szpitalu, jedna z kobiet na oddziale intensywnej terapii.

Władze miasta w tej chwili czekają na decyzję nadzoru budowlanego, czy budynek nadaje się do zamieszkania. Na pewno jest wykluczone to mieszkanie, w którym wybuchł pożar.

– Jedna osoba została zakwaterowana w hotelu Miejskiego Ośrodka Kultury. Pozostałe osoby mieszkają w tej chwili u swoich rodzin – tłumaczy Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. – Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy poszukiwać mieszkań dla tych osób. W trybie niezwłocznym w celach pomocy wypłacimy zasiłki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na pewno mieszkańcy otrzymają pomoc.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *