Pożar zebrał żniwo. W budynku znaleziono ciało kobiety

Pożar zebrał żniwo. W budynku znaleziono ciało kobiety 16

Wczoraj przed godziną czwartą strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru domu mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że cały dom był zajęty ogniem. Wewnątrz budynku znaleziono zwłoki.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27 maja) w Kaliłowie. Z  relacji strażaków wynika, że dom był drewniany i obity papą, a dodatkową trudność stanowiła pora zgłoszenia i ograniczona widoczność. Na miejscu było obecne pięć jednostek straży. Od razu przystąpiono do gaszenia pożaru. W pobliżu płonącego budynku znajdował się skład opału. Strażacy starali się okiełznać żywioł tak, aby nie rozprzestrzenił się dalej.

Po wejściu do środka budynku znaleziono zwłoki. – Ustalono, że jest to ciało kobiety, prawdopodobnie 62-letniej właścicielki posesji – tłumaczy st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. – Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *