Poznaj 5 powodów, dla których powinnaś mieć w szkatułce srebrną biżuterię! [REKLAMA]

Poznaj 5 powodów, dla których powinnaś mieć w szkatułce srebrną biżuterię! [REKLAMA] 16

Srebro od stuleci cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Wcześniej obecne głównie na dworach królewskich czy magnackich, dziś zdobi ciało niemal każdej napotkanej damy. Tak samo jak i złoto, jest wyznacznikiem bogactwa, a łatwość formowania sprawia, że da się z niego tworzyć wymyślne kształty biżuterii. Jednak to nie wszystkie zalety srebra. Dowiedz się, dlaczego warto posiadać srebrne kosztowności i nosić je jak najczęściej.

1. Srebrna biżuteria odznacza się trwałością

Jeśli w prawidłowy sposób przechowujesz srebrną biżuterię, przetrwa ona przez lata i będziesz chwalić się nią swoim wnukom. Dlatego tak wiele rodzinnych pamiątek jest wykonanych właśnie ze wspomnianego kruszcu. Najwyższa próba – 925- gwarantująca 92,5% srebra w stopie zapewnia również niezwykłą trwałość metalu szlachetnego. To powoduje, że nie straci on na wartości mimo upływu dziesięcioleci.

2. Srebro nigdy nie wychodzi z mody

Nosiły ją nasze babcie, mamy, nosimy i my. Biżuteria srebrna, w odróżnieniu od złotej, pasuje do wszystkiego i jest zawsze modna. To idealny wybór dla wszystkich kobiet, które są nieco zmęczone pogonią za trendami i pragną dorzucić do swojej kolekcji coś ponadczasowego. Możesz wybrać klasyczne, delikatne kosztowności wykonane jedynie z opisywanego metalu szlachetnego, albo bardziej wyraziste modele z dodatkiem kamieni szlachetnych. W obu przypadkach posiadana biżuteria dopasuje się do wszystkich stylizacji obecnych w Twojej szafie.

3. Można z niego uzyskać fantazyjne formy

Srebro odznacza się miękkością i plastycznością, jest więc łatwe w formowaniu. To sprawia, że jubilerzy chętnie eksperymentują z różnorodnymi kształtami, wymyślając coraz to nowe, modne rozwiązania. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo sklepów z biżuterią, takie jak Murrano, oferujących swoim Klientkom autorskie wzory kosztowności. Znudziły Ci się ogólnodostępne wisiorki i kolczyki z sieciówek? Możesz zlecić odpowiednim firmom wykonanie indywidualnego projektu.

4. Kosztowności ze srebra są uniwersalne

Nic tak dobrze nie pasuje do każdej stylizacji, jak elegancka srebrna biżuteria. Będzie perfekcyjnie wyglądać jako element codziennego ubioru, a także w charakterze szczegółu wzbogacającego wieczorową kreację. Subtelny blask tego metalu szlachetnego pozwala na łączenie go z każdym innym kruszcem, a nawet ze sztuczną biżuterią wykonaną ze skóry, drewna albo sznurka.

5. Srebrna biżuteria nie uczula

To dobra wiadomość dla tych kobiet, które zmagają się z reakcjami alergicznymi po założeniu syntetycznych kosztowności. Srebro próby 925 nie zawiera uczulających materiałów, jak nikiel czy mosiądz. Kupując srebrne kolczyki, które na dodatek posiadają właściwości odkażające, masz pewność, że Twoje uszy pozostaną zdrowe.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *