Poznaj dzieje Radziwiłłów

Poznaj dzieje Radziwiłłów 16

Biblioteka Miejska ma propozycję dla miłośników i pasjonatów regionu oraz historii. Podczas najbliższego spotkania Artur Rogalski opowie także o dziejach Radziwiłłów.

Spotkanie historykiem Arturem Rogalskim odbędzie się w piątek (26 kwietnia) o godzinie 17 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej 12 a. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładu „Biała Podlaska i region w epoce napoleońskiej”. Podczas spotkania historyk postara się przybliżyć słuchaczom ciekawostki i wydarzenia z Białej i regionu bialskopodlaskiego z okresu napoleońskiego, kiedy ziemie te były w rękach ostatniego potomka „bialskich” Radziwiłłów – Dominika Hieronima, pułkownika wojsk Księstwa Warszawskiego.

Artur Rogalski jest adiunktem w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Prowadzi badania związane z XIX i XX wiekiem, obejmujące tematy z okresu Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Interesuje się także dziejami kancelarii i archiwów, wybranymi aspektami historii prawa, administracji i biurokracji oraz dziejami społeczeństw wschodnich departamentów Księstwa Warszawskiego. Pasjonują go także   zagadnienia kulturowe zwłaszcza w kontekście  szeroko pojętej  archiwistyki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *