Poznaj tajniki prowadzenia firmy i stwórz swój własny biznes

Poznaj tajniki prowadzenia firmy i stwórz swój własny biznes 16

Biała Podlaska dołącza do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przez kilka dni będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na wydarzenie zaprasza Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Uczestnicy będą mieli szansę stworzyć i opracować pomysł na biznes w zakresie sprzedaży produktów w Internecie.

Dzień pierwszy – 12 listopada

W poniedziałek (12 listopada) od godziny 9 do 15 w sali 102 Urzędu Miasta zaplanowano wprowadzenie do programu: opis zadań, które będą mili wykonać uczestnicy. Oprócz tego każdy zajmie się kreowaniem pomysłu na biznes, określi swoich odbiorców i dokona analizy konkurencji. Uczestnicy przygotują też oferty i plan finansowy oraz stworzą sklep internetowy wraz z ofertą, danymi kontaktowymi i logo.

 

Dzień drugi i trzeci  – 13 i 14 listopada

Będzie to tzw. „Startup Shaker e-commerce”. Szkolenie również będzie miało miejsce w sali 102 bialskiego magistratu od godziny 9 do 15. Zebrani zajmą się opracowaniem reklamy i strategii marketingowej oraz napiszą artykuł na bloga. Uczestnicy stworzą też profile w mediach społecznościowych i zapoznają się z planerem słów kluczowych Google. Opracują również prezentację sprzedażową, zaplanują i stworzą zespół, zamieszczą ogłoszenie o pracę i zaprezentują swój pomysł.

Kilka słów o prowadzących

Michał Misztal już będąc studentem rozpoczął działania w sferze biznesu akademickiego. Pełnił wówczas funkcję dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy SGGW i przy Uczelni Łazarskiego. Miał pod swoją opieką ponad 600 startupów. Jest on również autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących. Przeprowadził setki godzin doradztwa.

Konrad Kaczmarczyk bardzo wcześnie rozpoczął przygodę z własnym biznesem. Zaczynał prowadząc firmę odzieżową „NPFS” i technologiczną zajmującą się tłoczeniem oleju. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem platformy doradztwa kadrowego EastWorkers, która specjalizuje się w zakresie legalizacji pobytu, formalizacji zatrudnienia i planowania cyklu życia pracownika w przedsiębiorstwie.

 

Dzień czwarty – 15 listopada

Od godziny 9 do 12 w sali 102 Urzędu Miasta potrwa szkolenie „Jak stworzyć dobrze prosperującą firmę i nie dać się konkurencji.” Zostanie poruszonych wiele ważnych kwestii dotyczących m.in. tego,  jakie błędy powodują, że 90 proc. polskich przedsiębiorstw zostaje zamknięta w ciągu pierwszych dwóch lat działalności, i jak tych błędów się wystrzegać.

Uczestnicy dowiedzą się czym jest strategia i jakie ona ma znaczenie dla biznesu. Krok po kroku zostanie omówione jak zamienić swój biznes w bardziej dochodowy za pomocą prostych narzędzi. Prowadzący wyjaśni też jak się rozwijać kiedy wszyscy inni zamykają lub ograniczają działalność. Będzie to miało formę praktycznych zajęć.

Podczas zajęć każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak zyskać dodatkowy czas na rozwijanie własnej działalności pomimo nawału obowiązków i nie zostać niewolnikiem własnego biznesu. Po szkoleniu będzie czas na skorzystanie z doradztwa (od godziny 12 do 15).

Prowadzącym będzie Jacek Pytka – absolwent prawa, przedsiębiorca, właściciel dwóch firm, od 7 lat prowadzi szkolenia dla grup sprzedażowych i przedsiębiorców.

Ponadto tego dnia od 9 do 15.30 będzie można zasięgnąć doradztwa zawodowego przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy (UM sala obsługi stanowisko nr 17).

 

Dzień piąty – 16 listopada

Podobnie jak w poprzednich dniach warsztaty odbędą się w Urzędzie Miasta w sali 102 od godziny 9 do 13. Tym razem tematem będzie „Pomyśl o przyszłości – Stwórz swój Biznes Plan”. Uczestnicy dowiedzą się po co właściwie potrzebny jest biznesplan oraz w jaki sposób ocenić wpływ czynników zewnętrznych na przedsięwzięcie.

Zebrani zajmą się także analizą marketingową przedsięwzięcia, planem inwestycyjnym i kadrowym. Porozmawiają tez na temat opłacalności, czyli planu ekonomiczno-finansowego firmy. Z kolei po zakończeniu warsztatu przez dwie godziny będzie można zasięgnąć doradztwa specjalisty.

Zajęcia poprowadzi Halina Obel – trener, mentor i konsultant biznesu. Nie tylko kieruje własną działalnością gospodarczą, ale również aktywnie działa w zakresie doradztwa i szkoleń dla małych i średnich firm, a także osób rozpoczynającą własną działalność gospodarczą.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 83 341 69 71 oraz 83 341 69 42.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *