Poznaj tajniki tkania pereborów

Poznaj tajniki tkania pereborów 16

Zapoznanie się z budową i zasadami działania ludowego krosna tkackiego, przygotowanie i zakładanie osnowy, podstawowe sploty tkackie, historia pereboru i nauka tkania. To wszystko czeka na uczestników lipcowych warsztatów.

„Letnia szkoła tkania pereborów” to zajęcia dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w tkaniu. Nie jest wymagane doświadczenie. Warsztaty odbędą się od 26 do 28 lipca w Pracowni Tkackiej w Hrudzie i poprowadzą je mistrzynie tkactwa ludowego. Zajęcia będą trwały około 9 godzin dziennie. Materiały zapewnia organizator.

Jeśli chodzi o koszty, to mieszkańcy gminy Biała Podlaska z zajęć skorzystają za darmo, natomiast pozostali muszą zapłacić 200 zł za 3 dni warsztatów. Uczestnicy mogą nocować we wspólnej sali w Klubie Kultury w Hrudzie (potrzebny jest własny śpiwór). Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w hotelu na koszt uczestnika. W przypadku wyżywienia należy je zapewnić sobie we własnym zakresie. Do dyspozycji jest wyposażona kuchnia oraz sklep w odległości 200m.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 16 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 516-200-806 (Jolanta Zając – Pracownia Tkacka w Hrudzie).

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *