Poznali swoje prawa

Poznali swoje prawa 16

Nie wiedzieli co mogą, a czego nie. Nie znali swoich możliwości w związku z walką. Zasięgnęli porady eksperta po czym są zmotywowani do dalszego działania.

Wczoraj (28 lutego) o godzinie 16 w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej odbyło się spotkaniem z dr Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W spotkaniu ponadto wzięli udział: Agnieszka Jędrzejczyk, Joanna Troszczyńska czy Dariusz Supeł. Wszyscy oni służyli swoją radą i opinią na poszczególne problemy. Spotkanie skupiało się na problemach mieszkańców naszego miasta i okolic.

Zainteresowanie spotkaniem w fazach początkowych nie było zbyt duże, swoją obecność zadeklarowało 10 osób, jednak w środę na sali pojawiła się znacznie większa grupa słuchaczy.

Na zebraniu poruszono wiele problemów mieszkańców m.in. dofinansowanie dojazdu dla dzieci niepełnosprawnych, sprawy sądowej toczącej się od dwudziestu lat, wolnych wyborów samorządowych, świadczenia składek emerytalnych i wiele innych.

Adam Bodnar wiele razy podkreślał, że problem trzeba najpierw dostrzec, później opisać, a na końcu podjąć działania, które dadzą rozwiązanie.

Znaczący problem przywiozły ze sobą mieszkanki gminy Miedzyrzec Podlaski, które wychowują dzieci z autyzmem, a nie otrzymują pomocy w postaci dofinansowania na dojazdy i edukację. Spotkanie to i poruszenie konkretnego problemu dało im nadzieje na przełomowe rozwiązanie sprawy.

Dość burzliwą dyskusję podjęto także na temat sprawy sądowej trwającej od ponad 20 lat. Uczestnicy dowiedzieli się także dlaczego sprawy z emeryturami wyglądają tak a nie inaczej, otrzymali wskazówki jak postępować starając się o świadczenia emerytalni, a także co zrobić gdy są one nienależycie świadczone. Spotkanie przebiegło w sposób ciekawy, uczestnicy mogli skorzystać z porad mecenasa i innych ekspertów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *