Poznawali tajniki macierzyństwa

DSC_0364
Ciekawe spotkania, inspirujące warsztaty i rozmowy. Kobiety, które pragną żyć zdrowo i aktywnie spotkały się w ramach piątej edycji projektu „Aktywna mama”. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Event „Aktywna Mama” odbył się w niedzielę w hali AWF-u przy ulicy Marusarza w Białej Podlaskiej. Celem wydarzenia jest przede wszystkim promocja zdrowia i aktywizacja kobiet przed, w trakcie i w ciąży do ćwiczeń. Koordynatorem akcji jest Beata Makaruk, inicjatorka i główna organizatorka wydarzenia, mama bliźniaków i aktywistka kobiet.

– Choć na plakatach widnieje napis „Aktywna mama”, dzisiaj możemy zobaczyć, że jest to bardziej event rodzinny. Swoją uwagę skupiamy nie tylko na kobietach w ciąży, czy tych, które już urodziły, ale również na tatusiach – mówi Beata Makaruk, prezes Stowarzyszenia „Dbamy o Mamy”. – To wydarzenie ma służyć przede wszystkim jako spotkanie. Każdy, kto tutaj przyjdzie, może uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zainteresowani mieli szansę zasięgnąć porad na specjalnie przygotowanych stoiskach. W tym roku przybyło ponad 70 wystawców. Akcję dopełniały prelekcje poprowadzone przez doświadczonych lekarzy. Mówiono m.in. higienie i pielęgnacji noworodka oraz o KOC, czyli koordynowanej opiece nad kobietą w ciąży, podczas porodu i w połogu.

Osoby, które przybyły na wydarzenie, miały również szansę dowiedzieć się jak radzić sobie z problemami w porozumiewaniu z dzieckiem. Co robić w takim przypadku radzili terapeuta oraz edukator pozytywnej dyscypliny.

Jak co roku, zadbano także o część artystyczną. Tego dnia na parkiecie zaprezentowali się tancerze z Dance Academy Studio, tancerze ze Szkoły Tańca Zamek oraz zespół „Chwilka” w programie „Najlepsze z Chwilki”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *