Pożyczył od kolegi sprzęt budowlany ale go nie oddawał

Pożyczył od kolegi sprzęt budowlany ale go nie oddawał 16

Mężczyzna pożyczył od swojego znajomego narzędzia budowlane, jednak nie zwrócił ich przekładając wielokrotnie termin wywiązania się z umowy. Funkcjonariusze odzyskali utracone przedmioty. 

Policjanci Wydziału do walki Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili, że 40-letni mieszkaniec miasta przywłaszczył narzędzia budowlane. – Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku na terenie Białej Podlaskiej, a przestępstwo to nie zostało wcześniej zgłoszone. W rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że znajomy 40-latek pożyczył od niego m.in. maszynkę do cięcia płytek, poziomicę jak też inny drobny sprzęt. Zobowiązał się również do szybkiego zwrotu przedmiotów- podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Cały czas przesuwał termin wywiązania się ze zobowiązania. Pokrzywdzony dodał również, że sam nie mógł odebrać swojej własności, gdyż 40-latek zmienił adres zamieszkania. Wartość strat oszacowana została na kwotę 700 zł.

Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone przedmioty, natomiast 40-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *