POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 15

Pomimo młodego wieku Ola Leonarcik może pochwalić się już sporymi doświadczeniami muzycznymi. Razem z trio udało się jej zwiedzić wiele odległych krajów oraz stanąć na podium największych międzynarodowych festiwali.

– Moją największą pasją jest muzyka, a w szczególności śpiew. Wszystko zaczęło się od pewnego serialu muzycznego pod tytułem „Violetta”. Śpiewali w nim dużo piosenek, które bardzo lubiłam. Pewnego dnia rodzice usłyszeli jak je wykonuję i bardzo im się podobało więc postanowili zapisać mnie na zajęcia wokalne do Pana Ireneusza Parafiniuka – mówi Ola.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 16

W wieku siedmiu lat rozpoczęła profesjonalną naukę śpiewu, a co za tym idzie – swoje pierwsze występy i konkursy. – Jednym z takich od których zaczynają dzieci w „Chwilce” jest „Piastuś”, w którym i ja brałam udział. Zajęłam wtedy pierwsze miejsce – wspomina. Później Ola wzięła udział również w konkursach powiatowych oraz ogólnopolskich. Jeden z nich wspomina szczególnie. W jury zasiadała Natalia Kukulska. – Pamiętam, że byłam bardzo zestresowana, że taka gwiazda będzie mnie oceniała, ale wszystko poszło bardzo dobrze i stanęłam znowu na podium.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 17

Ola Leonarcik wystąpiła wraz z Trio „Chwilki” na wielu międzynarodowych festiwalach. Jednym z nich był ten w Bułgarii z którego wrócili z wygraną.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 18

W późniejszych latach Ola brała również udział w warsztatach wokalnych Magdaleny Ptaszyńskiej, znanej autorki muzyki i tekstów w Warszawie.

Jako ciekawszy moment swojej muzycznej pasji wspomina podróż z zespołem na festiwal. – Zatrzymaliśmy się w Rumuni, gdzie tak spontanicznie postanowiliśmy w trio zaśpiewać na skwerku miasta. Położyliśmy czapkę na ziemi, usiedliśmy na murku i zaczęliśmy śpiewać. Byliśmy bardzo zaskoczeni, oczywiście pozytywnie, ponieważ zaciekawiliśmy przechodniów, którzy nie tylko zatrzymywali się aby nas posłuchać, ale też robili nam zdjęcia, nagrywali i wrzucali pieniądze do czapki – opowiada Ola.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 19

– Ogólnie muzyka daje mi dużo frajdy. Jestem z nią związana pół swojego życia, bo mam 13 lat. Nie da się z tego tak po prostu zrezygnować. Najważniejsze aby rozwijać swoją pasję tam gdzie czujesz się bezpieczny i szczęśliwy. Ja takie miejsce znalazłam w Bialskiej Szkole Rocka, w której uczy się także moja młodsza siostra Gabrysia – wyjaśnia.

W swoich planach na najbliższą przyszłość wymienia naukę w klasie muzycznej w Liceum im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. – Jeśli chodzi o moją przyszłość to oczywiście chciałabym ją wiązać z muzyką. Póki co, nie mam większych planów. Zobaczymy co czas przyniesie.

– Na razie robię to co lubię. Mam swój kanał na YouTube i bawię się tym. Poza muzyką bardzo lubię jeździć na rolkach i desce, spotykać się z przyjaciółmi i podróżować. Ostatnim miejscem jakim zwiedziłam była Grecja.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 20

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 21

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Aleksandra Leonarcik. Bawi się muzyką i podróżami 22

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *