Praca i edukacja na targach

Obraz 030

Bialska placówka zorganizowała przedsięwzięcie, którego celem było zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych. Wydarzenie skierowane było do uczniów gimnazjów i klas siódmych oraz do nauczycieli, wychowawców i szkolnych doradców zawodowych.

„Zawodowy strzał w 10! – Wybierz swoją przyszłość” – takie hasło miało wydarzenie, które odbyło się wczoraj (29 maja) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej. Celem przedsięwzięcia było m.in. przełamywanie stereotypów dotyczących kształcenia zawodowego. W znacznej części społeczeństwa panuje przekonanie, że kształcenie zawodowe to kształcenie o niższym statusie niż ogólne.

W targach zawodowych wzięły udział szkoły zawodowe działające na terenie Białej Podlaskiej –  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Szkoły Rzemieślnicze Bialskiego Cechu i Ochotniczy Hufiec Pracy. Każda z placówek przedstawiła prezentacje promujące swoją ofertę edukacyjną.

Podczas targów pojawili się również pracodawcy współpracujący z placówki szkolnymi w zakresie szkolnictwa zawodowego. Zwieńczeniem wydarzenia była konferencja szkoleniowa dla doradców zawodowych. Uczniowie natomiast mieli okazję obejrzeć stanowiska prezentujące zawody i kierunki kształcenia w poszczególnych szkołach zawodowych oraz zwiedzić pracownie ZSZ nr 2.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *