Praca w straży granicznej. Zostało 75 miejsc

Praca w straży granicznej. Zostało 75 miejsc 16
Pracę w szeregach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w tym roku dostanie jeszcze 75 osób – 30 w czerwcu i 45 w październiku. W lutym służbę rozpoczęło 15 osób.
Nadbużański Oddział Straży Granicznej cały czas prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. – Podczas szkolenia przygotowawczego do służby w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej, każdy kandydat otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2 tys. zł netto, które na początku służby wzrasta do 2,6 tys. zł netto – informuje ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta NOSG.

Aby pełnić służbę w tej formacji trzeba spełnić kilka warunków. Należy być przede wszystkim osobą o nieposzlakowanej opinii, korzystającą w pełni z praw publicznych i taką, która nie była karana za przestępstwo. Kandydat musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby oraz być gotowym podporządkować się szczególnej dyscyplinie.

Chętnych czekają dwa etapy postępowania kwalifikacyjnego. W pierwszym, po zaakceptowaniu złożonych dokumentów, kandydat musi przejść wstępną rozmowę kwalifikacyjną, testy psychologiczne oraz badania psychofizjologiczne.

Drugi etap odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam na kandydata czeka pisemny test z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego, test sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna. Każdy, kto pozytywnie przejdzie drugi etap, kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej w celu ustalenia zdolności do służby.

ZOBACZ TAKŻE: Szczegółowe informacje

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *