Pracownia rehabilitacji ruchem już otwarta

DSC_2244

Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu prężnie się rozwija. Udało się pozyskać środki, zrealizować projekt i otworzyć obiekt przeznaczony do rehabilitacji podopiecznych. Międzyleskie święto zwieńczył festyn integracyjny.

W ubiegły weekend w Międzylesiu otwarto nową pracownię rehabilitacji ruchem działającą przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Obiekt posiada salę do rehabilitacji oraz gabinet medyczny. Został zaadaptowany oraz wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt dzięki pieniądzom pozyskanym z funduszy unijnych. Łączna wartość inwestycji to w przybliżeniu 419 tysięcy złotych.

Projekt to nie tylko budowa pracowni. Dzięki niemu ŚDS zyskał także dwa panele solarne, sprzęt do rehabilitacji, wózki inwalidzkie, nowoczesny monitoring oraz ogrodzenie. W jego ramach powstała także zewnętrzna siłownia.
– Bez tych środków ciężko byłoby tak dużo osiągnąć. Wiemy jak bardzo zdrowie fizyczne przekłada się na zdrowie psychiczne naszych podopiecznych. Jedno z drugim jest ściśle powiązane, więc nowo powstała pracownia jest dla nas wielką pomocą – wyjaśnia Monika Czubla, dyrektor ŚDS w Międzylesiu.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu budynku uczestnicy mogli wziąć udział w festynie integracyjnym. Na scenie pojawili się wokaliści oraz podopieczni ŚDS w spektaklu pt. „Kaczka Dziwaczka”. Nie zabrakło dmuchanych atrakcji dla dzieci, ogniska, loterii czy też pokazu w wykonaniu miejscowych druhów OSP.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *