Prawie ćwierć miliona złotych na nagrody dla urzędników i strażników miejskich

Prawie ćwierć miliona złotych na nagrody dla urzędników i strażników miejskich 16

Na kilka dni przed drugą turą wyborów samorządowych na urząd prezydenta, pracownikom bialskiego magistratu wręczono po 1 tys. zł „nagrody okolicznościowej”. Niestety do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, jaka to była „okoliczność”.

Nagrody we wtorek otrzymało 230 pracowników Urzędu Miasta Biała Podlaska. Oznacza to, że na te gratyfikacje „poszło” z miejskiego budżetu aż 230 tys. zł. Pieniądze otrzymali urzędnicy oraz strażnicy miejscy. Przez cztery ostatnie lata taką nagroda przyznana była tylko raz. Jak informuje jeden z pracowników magistratu, wynosiła wówczas 300 zł.

Pieniądze, które otrzymali urzędnicy to „nagrody okolicznościowe za październik 2018r.”. Niestety nie udało nam się ustalić, jaka to była okoliczność, gdyż Radosław Plandowski, rzecznik prasowy Dariusza Stefaniuka do dnia dzisiejszego nie odpisał nam na zapytanie, które wysłaliśmy we wtorek. Pomimo próśb o udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi, nie otrzymaliśmy jej. Inne media także próbowały dowiedzieć się czegoś na temat wspomnianych nagród, jednak bezskutecznie.

To nie pierwsza taka sytuacja gdy nie otrzymujemy odpowiedzi na zadawane przez nas pytania. Tak było m.in. w przypadku modernizacji amfiteatru, gdy pytaliśmy o szczegóły tejże inwestycji. Rzecznik zdążył za to we wtorek wysłać oświadczenie w sprawie budowy stadionu oraz oświadczenie Witolda Matulki. Następnego dnia poinformował, że prezydent będzie kwestował przy cmentarzu oraz przesłał oświadczenie Henryka Grodeckiego.

Aktualizacja (2 listopada 14.06) – Głos w sprawie zabrał prezydent Dariusz Stefaniuk

Szanowni Państwo,

Każdy, kto patrzy na nasze miasto przez pryzmat pomyślności jego mieszkańców, nie zaś przez krzywe zwierciadło walki politycznej widzi, że w ostatnich latach sporo się u nas zmieniło. Jest to zmiana na lepsze. Udało się nam pozbyć potężnego garbu zadłużenia, pozostawionego przez poprzednią ekipę. Ruszyły inwestycje, bo wreszcie odzyskaliśmy możliwość, by przeznaczać na nie odpowiednie pieniądze. Przygotowywane są kolejne, które dzięki zmianie politycznej w sejmiku województwa zyskają kolejne źródło finansowania.

Rozwój miasta w ostatnich latach jest zasługą wszystkich ciężko pracujących bialczan. Są wśród nich, co oczywiste, także bialscy urzędnicy. Za zrealizowanie zadań otrzymali oni odpowiednie premie. Stało się to kanwą kolejnego ataku ze strony tych, którym przez niemal cztery lata wszystko (także system premiowy w urzędzie) się u nas podobało, a dziś mówią, że Biała Podlaska jest w ruinie.

Jest mi przykro, że obliczone na zdyskredytowanie mnie ciosy trafiają tak naprawdę w uczciwych, ciężko pracujących specjalistów z Urzędu Miasta. W imię politycznej wojny czyni się z nich niemalże złodziei. Odbiera się im satysfakcję z dobrej roboty, jaką wykonują codziennie dla nas wszystkich – także dla tych, którzy dziś obrzucają ich błotem. Stanowczo się takim praktykom sprzeciwiam.

Jednocześnie chcę dodać, że premie otrzymali wszyscy pracownicy urzędu, bez względu na ich preferencje polityczne czy wyborcze. Nagrody nie otrzymałem za to ja. Apeluję więc do moich konkurentów – spierajmy się, krytykujcie mnie, ale grajmy fair. Zostawcie w spokoju bialczan, którzy chcą po prostu pracować dla naszego miasta.

Udostępnij!

Komentarze: 98

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Co to za rzecznik, który nie odpowiada na zapytania… Rzecznik Plandowski jest przedstawicielem instytucji publicznej i ma obowiązek informować mieszkańców, czyli podatników na co idzie kasa i dlaczego.

 1. Czy to jest potwierdzone?? O nie Panie Stefaniuk glosowalam na Pana ale skoro tak dość klamstw jezeli pan sie nie odniesie oddaje glosy na przeciwnika….

  1. Nie wierzę że Prawy i Sprawiedliwy mógłby się dopuścić czegoś takiego?
   Czym że jest wtedy rzekoma propozycja M.Litwiniuka w stosunku do Matulki?

    1. Dziekuje za wydanie oswiadczenia moje stanowisko jest takie ze glosy oddaje na ML .Jakim prawem z moich podatkow dawac wszystkim ?

 2. „okoliczność” ta to nagroda dla urzędników, którzy w godzinach pracy aktywnie włączyli się w agitację wyborczą swego guru. Mam nadzieję, że to już ostatnia taka „okoliczność” i w końcu ludzie będą pobierać wynagrodzenie za swoją pracę a nie lizanie d…y!

   1. W takim razie głosy moje i mojej rodziny wedruja do Litwiniuka nie lubie go ale moich podatkow nie bede sponsprowac darmozjadow

 3. Kupuje głosy za pieniądze mieszkańców! No ale przecież trzeba wynagrodzić współpracowników za zakładanie fikcyjnych kont na fb i trollowanie.

 4. A na zrobienie dróg w mieście dalej nie ma pieniędzy, sidorska, sitnicka, skrzyżowanie janowska z Jana Pawła to istny dramat

   1. Zanim na mapie znajdą Białą Podlaską (pod warunkiem, że z Bielskiem-Białą nie pomylą), to już wyniki ogłoszą…

 5. potwierdzam dostali pracownicy nagrody, nie tylk urzędnicy i strażnicy ale również obsługa czyli np panie sprzątaczki również. 238 pracowników po 1060 zł na rękę☺️

 6. normalni ludzie obchodzą Święta, wczoraj wszystkich Świętych, dziś Zmarłych.. ale media nie potrafią się wyłączyć z bieżącej polityki. Rozumiem niektórych polityków z otoczenia Pana Litwiniuka, zwłaszcza z Nowowczesnej i SLD, bo dla ateistów to dziwny nie ich Klimat; ale Biala24 i inne media mogłyby zachować choć odrobine klasy…

  1. A to ateiści nie mają zmarłych? Przypomnę łaskawemu panu, że większość obecnych świąt katolickich została zagarnięta przez kler. Dla rozumnych to nie nowina, dla zapatrzonych w kler niesmaczne i nie do przyjęcia FAKTY!!!!

   1. No to chyba logiczne ze jak swieta katolockie to kler. Ale masz przeciez jeszcze halloween, noc kupały i dziadka mroza, tam Ci kler nie bedzie bruździł.

 7. Bo w śliczny welon cnoty stroi się obłuda… A zarzuca Bogu ducha winnemu Litwniukowi, że mataczył… Oby ludzie w niedzielę opamiętali się w porę. Apeluję do rozsądku mieszkańców miasta !!!

 8. Stefaniuk głosowałam na ciebie 4 lata temu, a dziś powiem, że Pan Czapski przez 16 lat nie wkur..tylu ludzi co ty przez miesiąc!!!
  Nigdy w niczym nie dostaniesz już mojego poparcia. łatwo rozdaje się czyjeś pieniążki, łatwo nagradza swoich klakierów, łatwo składa się obietnice bez pokrycia, łatwo robi się ludzi w konia, przyjmuje świtę pisowsą, podkłada świnie kontrkandydatom , ale zobaczysz jak trudno jest po porażce!

  1. Oczywiście nie wszyscy ale wielu z urzędników zapracowało na nagrodę roznosząc kawę i pączki oraz chodząc po chałupach i namawiając na głosowanie na Stefaniuka. I były to nie tylko te osoby, które zapisały się do PISu, żeby przypodobać się władzy 🙁

 9. STEFANIUK OCZERNIŁ LITWINIUKA PRZED CAŁĄ POLSKĄ PUSZCZAJĄC NA MEDIA OGÓLNOKRAJOWE STEKI BZDUR, KTÓRE BYĆ MOŻE SAM ROZPOWSZECHNIŁ, BY ODWRÓCIĆ KOTA OGONEM – STARE CHWYTY PONIŻEJ PASA – TERAZ LITWINIUK POWINIEN NAGŁOŚNIĆ TE AFERĘ – WSTYD I HAŃBA! DOBRZE ZE PORTAL ZDĄŻYŁ PRZED CISZĄ WYBORCZĄ!!

   1. Ot pierwsze slysze zeby dawac wszystkim rozumiem za efekty ale nagle przed wyborami wszytskim ? moje glosy wedruja do ZŁA ale mniejszego a a miały isc do Stefaniuka podziekowala ja za takiego wlodarza

  1. Dokladnie udaje poszkodowanego i smieje sie w twarz nam wyborcom i rozpowszechnia na profilu nie prawdziwe informacje a ludzie kupuja ……

   1. na plakatach to pan Litwiniuk sie smieje z nas wyborcow nie wiem chyba na zadnego nie bede glosował zostanmy wszyscy w domkach szkoda niedzieli na skaczacych do gardel kandydatow hymmmm a moze mma w sobotni wieczor gala

 10. Jak to mówiła Szydło? Te pieniądze się należały!!! W przypadku Darka najwyraźniej jest podobnie. Gdzie my żyjemy???!!! Stop PiS!

 11. Nie glosujcie na michasia 4 lata stracone beda nic nie zrobi dla miasta zblokuja kase dla miasta i zostaniemy przysłowiową wiochą . Trzeba sie kierować zdrowym rozsadkiem a nie pseudo nowościami ze nagrody itd czekam na cisze wyborcza bo normalnie zle mi sie robi od tych wiadomosci i parcia na fotel prezydenta wole zeby byl stary prezydent co juz wie co sie i jak robi. Nie czas na nauke kolejne 4 lata

 12. Czy SZOGUN już się spakował czy zrobi to w poniedziałek? Może nie zdążyć jak go zaczną publicznie linczować….

  1. A ja zaglosuje a co tam niech dokonczy co zaczął przez ostatnie 4 lata nic sie strasznego nie stalo lepszy sprawdzony stary

 13. Kurcze a może mieszkańcom jakaś nagroda? tak z okazji chęci!!
  230tys place zabaw, oswietlenie, chodniki, kosze na smieci….

 14. Przez to rozdawanie miejskiej kasy zagłosuję na Litwiniuka, miałem nie iść na wybory ale pójdę żeby „Dyzma” nie wygrał.

 15. Panie Prezydencie nie osmieszaj sie Pan czemu Pan im nie dal rok temu tylko przed wyborami ? i to z moich podatkow ? Glosy oddaje na Kontrkandydata a mielismy odpuscic sobie uczestnictwo w wyborach ale skoro tak to pojdziemy

  1. Zdrajca z Pana Michała i tyle!
   Czemu nie usiadł do stołu z Prezydentem Stefaniukiem porozmawiać rok temu, że myśli kandydować na Prezydenta miasta?
   Mógłby zachować swoją twarz.
   Mógłby dziś być „rozgrzeszony”
   Czemu w II turze wyborów nie wyszedł na „ring” sam na sam?!
   Tchórz, zdrajca i pseudo lider „bandy”!

   1. Tchórz i zdrajca to Dyzma
    Czemu cztery lata temu nie chciał uczestniczyć e debacie ?
    Zdrajca sprzedaje białą senatorów i
    Koniec tej senatorskiej sitwy
    Pogonić posła osła i kozła .

 16. A wy wszyscy myślicie że budżetówka tak dużo zarabia. Premia należała im się. Wszyscy ciężko pracowali przez lata prezydentury Stefaniukom. Kończy się pewien etap. Kończy się kadencja. Uważam że to miły gest ze strony prezydenta. Podziękować ludziom. Wszystkim bez wyjątku nawet tym którzy ciągle utrudniali mu pracę w urzędzie. Mój głos prezydent ma. Dlaczego nie doceniacie tego co dobrego zrobił? A gdzie był Litwiniuk przez wszystkie lata?

  1. Jak to gdzie był? Pełnił swoje obowiązki. Nie on podejmuje decyzje co do premii, to raczej GDZIE był Stefaniuk przez tyle lat, że zapomniał o premiach dla swoich współpracowników?

  1. Tak .
   Pedagog kozioł .masakra .I z jaką praktyką na wf W szkole na pół etatu pół roku.aby patrzeć jak dostanie lampasy (generała ) straży miejskiej.

 17. Nagrody bylyby zasadne jeśli byłyby przyznane po wyborach. Nie teraz przed drugą tura. Pracownice urzędu lajkuja komentuja posty prezydenta w godzinach pracy. Mozna??? A Pani renatka lajkuje ich komentarze. Krąg wzajemnej adoracji.

 18. Pewnie, że pracownikom UM należały się premie. W końcu to oni najlepiej wiedzą, jak ciężko było pracować w atmosferze psychozy i terroru tworzonej przez cynicznego toksyka i jego bliskie otoczenie. Tylko dlaczego z tych ludzi ktoś zrobił jełopów? Gdyby nie wybory, nikt by im nie dał złamanego grosza. To było zwykłe przekupstwo. Nie można traktować ludzi jak śmieci a jak potrzebne są głosy, to wtedy się wdzięczyć i próbować wykpić tysiakiem (zwłaszcza, że samemu się walczy poprzez manipulację i przekupstwo o grubszą pensyjkę).

 19. Darek bardzo mnie zawiódł wywalił ludzi którzy dla niego rypali przez 24 godz.tak to nie ściema,a tylko dlatego,że mieli do czynienia z AŁnabrał cudaków do komisji i dlatego był taki cyrk przy wyborach,jeszcze takiego nie było otoczy ł się nowymi czy dobrze????? będą spiewać razem

 20. ludzki pan, na pożegnanie rzucił po tysiącu, bez żadnego uzasadnienia i żadnej motywacji, jest to defraudacja środków publicznych i powinna być ścigana jako przestępstwo, powinien to zwrócić z własnej kieszeni

 21. A mi nie szkoda kasy. U prywaciarza szybciej dostaniesz premię niż w tzw. budżetówce. Szkoda tylko, że przed wyborami. Ludzie teraz będą szukali sposobności by dowalić. Ludzie tam pracują i nie oszukujmy się, nie są zbytnio doceniani, tak samo jak w innych instytucjach.