Prezes stadniny odwołany. Nie chciał przeniesienia aukcji

Prezes stadniny odwołany. Nie chciał przeniesienia aukcji 15
Sławomir Pietrzak, po niespełna dwóch latach prezesury w janowskiej stadninie został odwołany. Nieoficjalną przyczyną był sprzeciw w sprawie przeniesienia dorocznej aukcji do Warszawy.

Wczoraj (7 marca) na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pojawił się komunikat o odwołaniu ze stanowiska Sławomira Pietrzaka, prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR podziękował mu za współpracę i życzył dalszych sukcesów.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że pełniącym obowiązki prezesa zarządu stadniny będzie Grzegorz Czochański, wcześniejszy dyrektor w departamencie nadzoru nad spółkami strategicznymi. Komunikat KOWR mówi także o tym, że nowy prezes stadniny zostanie wybrany w ciągu kilku miesięcy.

W komunikacie nie podano niestety przyczyny odwołania. Sławomir Pietrzak był przeciwnikiem przeniesienia pokazu i aukcji Pride od Poland do Warszawy.

– Byłem przeciwny pomysłowi przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Myślę, że to jest główny powód mojego odwołania – mówił Sławomir Pietrzak w rozmowie z portalem Onet.pl.

Problemy staniny w Janowie Podlaskim zaczęły się dwa lata temu kiedy po zmianie prezesa padł tam pierwszy koń. To zdarzenie wywołało burzę, gdyż koń należał do Shirley Watts, żony perkusisty zespołu Rolling Stones. Ta sytuacja wpłynęła niekorzystanie na interesy stadniny oraz dobre imię i prestiż tego miejsca.

Po licznych kontrolach i inspekcjach hodowli po raz kolejny zmieniono zarządce stadniny. Został nim wtedy Marek Skomorowski. Niestety krótko po tym padły kolejne dwa konie. Przelało to czarę goryczy wśród właścicieli koni znajdujących się w stadninie. Część z nich uznała to wydarzenie za skandal i postanowiła zabrać swoje zwierzęta. Marek Skomorwski, ówczesny prezes stadniny odszedł ze stanowiska. Na jego miejsce powołano więc Sławomira Pietrzaka, którego odwołano wczoraj (7 marca).

Aktualnie za sprawy hodowlane stadniny będzie odpowiadać prof. Krystyna Chmiel, ekspert w sprawie hodowli koni arabskich.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *