Prezydent chce rozdzielić żłobki. Część rodziców zamierza protestować

Prezydent chce rozdzielić żłobki. Część rodziców zamierza protestować 16

W poniedziałek radni miejscy rozstrzygną losy żłobka na terenie Białej Podlaskiej. Prezydent miasta chce stworzyć dwie oddzielne placówki tak by te mogły być lepiej zarządzane. Nie wszyscy się z tym zgadzają. Część rodziców zamierza protestować na sesji rady miasta. 

Rada Miasta Biała Podlaska zajmie się uchwałą przedłożoną przez prezydenta miasta rozdzielającą dwa miejskie żłobki, tak by nie były one w zespole. W uzasadnieniu padają argumenty, że pracodawca będzie miał lepszą organizację pracy, decyzyjność i efektywność zasobów ludzkich. Zamysł jest taki by ograniczyć dublowanie zadań pracowników. – Odległość dzielące obie placówki sprawa, że bardzo utrudniona jest reakcja pojawiająca się w sytuacji pracy z dziećmi. Rozdzielenie wpłynie na poprawę zarządzania poszczególnym obiektem. Rozdzielenie żłobków nie pociągnie za sobą dodatkowych skutków finansowych – można przeczytać w uzasadnieniu. Dodatkowo ma zostać zlikwidowane stanowisko wicedyrektora oraz pensja dyrektora ma być obniżona.

Część rodziców sprzeciwia się temu rozdzieleniu. – Mamy dobrą Panią dyrektor. Placówki dobrze funkcjonują. Nasze dzieci są pod doskonałą opieką. Boimy się, że to może skutkować pogorszeniem warunków w żłobków – pisze do nas jeden z rodziców.

Jest też grupa rodziców, która nie widzi w tej uchwale nic złego. – Często ciężko było złapać Panią dyrektora w placówce, odległość między żłobkami jednak jest duża by zarządzać dwoma na raz. Mam nadzieję, że poprawi to dostępność do władz dla wszystkich a nie tylko jak do tej pory. Chcę, żeby moje dziecko miało najlepszą opiekę – podkreśla pani Anna.

Sesja rady miasta odbędzie się w poniedziałek (25 listopada) o godz. 10 w bialskim urzędzie miasta.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dziwi mnie wypowiedz Pani Anny 😉 ponieważ kontakt z Panią dyrektor jest znakomity. Chce tu tylko nadmienić, ze z wypowiedzi wynika iż Pani przynajmniej raz dziennie musiała się spotkać z Dyrektorem zlobka? 😉 Ja prowadzac swoje dziecko wszystkie sprawy odnośnie organizacji załatwiałam z Paniami na grupie. Wiec droga redakcjo… Pani Ania coś tu jednak prawdy nie mówi 😉
    Żłobek funkcjonuje rewelacyjnie… kadra zgrana i wykwalifikowana! Uważam, ze podzielenie zlobka na dwie oddzielne placówki będzie bardzo krzywdząca dla wszystkich! Nie chodzi tu o dobro dzieci ale o rozgrywkę polityczna, bo z tego co widzę to władza UM nie przepada jednak za dyrekcja zlobka.

  2. litwiniuk chce zlikwidować stanowisko wice dyrektora oraz obniżyć pensje dyrektora, w jego rozumowaniu w celu obniżenia kosztów, a jak rozdzieli żłobki będzie musiał zatrudnić dwóch dyrektorów więc gdzie tu ta oszczędność?? Jedyny cel to obsadzenie stanowisk swoimi ludźmi, i jest to jedyny powód, dobro dzieci, oraz oszczędności nie mają tu żadnego znaczenia, przejrzyjcie w końcu na oczy jaki jest to zakłamany i fałszywy czlowiek

  3. Pan prezydent miał kłopot z podaniem liczby, która miała dotyczyć ile razy, jako pracownik magistratu i obecnie jako włodarz miasta, odwiedził lub zaszczycił swoją obecnością Zespół Żłobków Miejskich, które de facto mu podlegają. Panie prezydencie liczba magiczna owa to dwa, tak dwa razy przy ul Janowskiej i zero razy na ul Leszczynowej. Skromnie, ale żeby nie umieć zachować do dwóch?

  4. Za parawanem oszczędności i likwidacji stanowiska wicedyrektora ukryta jest prawdziwa prawda. Gdzie konkretny człowiek za parawanu prezydenta czeka na objęcie stanowiska. Nikt Wam prawdy nie powie.