Prezydent podsumował ostatnie 4 lata. Chwali się pozyskanymi funduszami

41497332_663435154043580_3610695614662180864_n

– Od 2014 roku pozyskaliśmy środki na realizację 50 projektów o wartości 281 mln zł. W poprzednich kadencjach mojego poprzednika absolutnie taka kwota nie miała miejsca – mówił Dariusz Stefaniuk (PiS) podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Prezydent porównał wartości projektów z perspektywy finansowej na lata 2007-2013, gdy miastem zarządzał Andrzej Czapski, do obecnej na lata 2014-2020. – We wcześniejszej perspektywie miasto miało złożone i wykonane 33 projekty o wartości 220 mln zł z dofinansowaniem 126 mln zł, natomiast my na dzień dzisiejszy mamy 50 projektów za 281 mln zł z dofinansowaniem na kwotę 167 mln zł – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. Dodaje również, że do 2020 roku chce wykonać kolejne osiem projektów.

Włodarz miasta wymienia, że z pozyskanych funduszy powstał Środowiskowy Dom Samopomocy oraz nowy żłobek miejski. Wspomina również o obietnicy wybudowania alei Armii Krajowej i znajdującego się tuż przy niej ronda. Dalej mówi o wyremontowaniu ulicy Kruczej i trwającym właśnie remoncie 935 metrów ulicy Warszawskiej, która jak zaznacza prezydent „jest wizytówką Białej Podlaskiej”.

– Jeśli chodzi o miasta subregionu w województwie lubelskim, pozyskaliśmy najwięcej środków na edukację, bo 16,5 mln zł – dodaje Stefaniuk. Wspomina także o środkach pozyskanych na „zintegrowany system zrównoważonej mobilności na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego”. Chodzi tutaj o pieniądze, które miasto pozyskało na nowe autobusy i budowę ścieżek rowerowych. Pierwsze ścieżki mają powstać na ulicy Terebelskiej i Brzeskiej.

Prezydent mówił również o sukcesach miejskich spółek. – Można tutaj wymienić WOD-KAN, który nie tylko buduje fotowoltaikę, ale przede wszystkim modernizuje oczyszczalnię ścieków za 53 mln zł z 27 mln zł dofinansowania. Z kolei PEC będzie budować ciepłownie opalaną biomasą za 30,5 mln zł. Mamy już wyłonionego wykonawcę i we wrześniu będziemy wkopywać kamień węgielny.

Ponadto w planach jest stworzenie Centrum Kompetencji Miejskich. – Przyszłość to ZIT, czyli zintegrowane inwestycje terytorialne. Do 2020 roku, czyli jeszcze w obecnej perspektywie finansowej z miastami subregionu stworzyć instytucję pośredniczącą, dzięki której będziemy mogli pozyskać do miasta 100 mln zł, które przeznaczymy na nowe projekty – tłumaczy prezydent.

Stefaniuk zaznacza, że pomimo trwającej kampanii wyborczej są zadania, których nie można zawiesić. – Wszystkie prace przygotowawcze dotyczące realizacji kolejnych projektów musimy zakończyć jak najszybciej i stanie się to jeszcze przed wyborami samorządowymi. Jednocześnie zdecydowałem, że najważniejsze decyzje takie jak akceptacja Strategii ZIT, formalne powołanie Stowarzyszenia i wybór jego władz zostaną podjęte po wyborach przez nowo wybrane przez mieszkańców władze samorządowe.

 

Udostępnij!

Komentarze: 32

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Daj mi lepiej pracownika, a nie miejsce pracy! Bezrobocia w Białej nie ma! Jeżeli ktoś nie pracuje to znaczy, że po prostu nie chce.

   1. A 120 miejsc pracy w ITD na brzeskiej to co mało ? A galeria karuzela 500 miejsc pracy ? Ciekawe kto tam bedzie pracował, nie ma w białej komu robić , trzeba będzie sprowadzać Ukraińców

    1. Za 1.5 k to sobie sam pracuj …. Najniższa krajowa i szczycicie się ch**… Wie czym…. Biała jest polską B i tak już zostanie ….

    1. no to wez sie czlowieku do roboty albo nauki, dziwisz sie jeden z drugim, ze 1500 zl zarabiacie, bo wiecie co? Ci co zarabiaja wiecej o 13:00 w ciagu dnia roboczego czasu zeby komentarzy pisac nie maja bo ciezko pracuja!!!

   2. Za 14.50 pln brutto pfff sam sobie za******aj. A jak nie wchodnią swołocz przyjmuj. Ten kto może śmieci i g**na sprząta za granicą za 35-40 pln i mu pasuję. Bo tylko wtedy wie, że normalnie zarabia. Więc nie truj, że w BP bezrobocia nie ma. BO JEST! Tylko ukryte.

  1. Słusznie. Wszyscy w budowlance mówią, że wygrywają przetargi dając o 15% wyższą cenę niż kosztorys i samorządy z pocałowaniem w rękę biorą. Z tytułu samej podwyżki vatu za koalicji POPiS wyjdzie dwa miliony różnicy. Liczby liczbami, ale jeszcze trzeba porównać to jakościowo. Jeśli jeden budował drogi, a drugi miejsca na igrzyska, to i tak racja będzie po stronie tego, co wydał mniej.

 1. Gdzie są te fundusze? Jakie inwestycje zostały wykonane? Oprócz rozgrzebanych kilkuset metrów Warszawskiej, niby-stadionu dla 200 kibiców, i próby zadaszenia amfiteatru nie ma nic. Czapski przynajmniej wykonałby projekt plaża tak wyśmiewany w poprzedniej kampanii. A obecny ani fabryki recyklingu ani plaży nie zrobił. Gdzie jest 1000 miejsc pracy?Dlaczego jest tak źle skoro na papierze jest tak dobrze???

  1. przypomnę, że Czapski przez 16 lat nie zrobił NIC żeby na niby-stadion wyłożyć kasę pozwalającą przyjmować wszystkich kibiców chcących oglądać piłkę w normalnych warunkach. I przypomnę że parę lat temu na inaugurację ze Stalą Mielec przyszło ok. 4000 tyś ludzi…

   1. A po co ten stadion? na 1-2 imprezy w roku??
    Lepiej te kilka mln przeznaczyć było na remonty dróg, Warszawska i Sidorska. Niby Warszawska ma być gruntownie wyremontowana – po kawałku, tylko że będzie ZWĘŻONA to chyba jakiś żart ze strony Stefaniuka – a nawet głupota. A żeby było jeszcze śmieszniej to na tą całą niby inwestycję (stadion) –zaciągamy kredyt – to strata kasy!!!

   2. nie zrobił nic? mało ulic powstało, nowych chodników ?4000 tyś ludzi wiesz ile to jest ? 4 miliony ! po poziomie merytorycznym widać że jesteś zwolennikiem obecnej władzy

 2. Na słupkach i w statystykach, to Polska jest zieloną wyspą, wiec dotacji nie potrzebuje, zajmuje się rozdawnictwiem i Posadkami Swoim Ludziom !

 3. DYZMA JEDYNE CO ZROBIŁEŚ W CIĄGU 4 LAT TO USTAWIŁEŚ KOLEŻKÓW DAJĄC IM MIEJSCA PRACY W STRAŻY MIEJSKIEJ I INNYCH SPÓŁKACH.TO JEST ŻENUJĄCE .GDZIE OBIECANE 1000 MIEJSC PRACY NA LOTNISKU.NIE OKŁAMUJ LUDZI MAM NADZIEJĘ MŻE TO OSTATNIA TWOJA KADENCJA.

 4. Chwalić się można co to się nie zrobiło . Ale nie rozumiem po jakiego palanta buduje się w Białej stadion. Dla tych miernot co w ” gałę” nie umieją grać. Lepiej te 40 baniek wydać na modernizację ulic , co będzie każdemu służyć . A to Sidorska się sypie , Brzeska , Jana Pawła. Warszawska , Robotnicza , Lomaska itd. Prezydent dno i nie kompetencja.

 5. On tylko mówić potrafi i się lansować obiecuje gruszki na wierzbie 1000 miejsc pracy, chiński inwestor na lotnisku. Stefaniuk jest bajkopisarzem!!! Chyba bardzo boi się przegranej. Wszystko co ostatnio robi wskazuje na to że stracił zimną krew i działa bardzo impulsywnie. Chyba ma świadomość że ludzie nie nabiorą się drugi raz na jego kanapki.

  1. Jak się nie ma pojęcia to człowiek żyje w przeświadczeniu o swoim sukcesie i gada „od rzeczy” ale wystarczy postawić kogoś zorientowanego i łatwo wypunktuje co jest nie tak i wtedy widzimy że świat jest inny niż nam się wdawało. Jeżeli polityka polega na oszukiwaniu a ktoś tak powiedział : ” gdybym nie oszukiwał to bym nie wygrał ” to chęć wygrania wyborów jest równoznaczna z potrzebą łgarstwa

 6. Panie Darku, czy już ludzie wiedzą, że ściemę Pan wali z szybką budową TUNELU na ul. Lubelskiej? Budowa nie ma szans się rozpocząć, przez najbliższe 3 lata, ponieważ budowa ronda była z dofinansowania UE, a takich budów nie można przerabiać przez 5 lat od zakończenia budowy, lub można ale trzeba zwrócić pieniądze. Czy może się Pan na ten temat wypowiedzieć kiedyś? (Bo poparcie panu spada i nie tylko.)

  1. Dyzma schował łeb w piasek jak struś aby nie odpowiadać na trudne pytania,cała Polska się śmieje z naszej prohibicji od 22 do 6 rano,żaden radny z tej listy który za tym głosował nie dostanie ani jednego głosu poparcia w wyborach !!!

 7. W kłamstwach to ten człowiek jest idealny . Czy mieszkańcy dadzą się nabrać temu oszustowi , który twierdzi że ma zaoszczędzone pieniądze w budżecie , a jest to kłamstwo ! Na ostatniej Sesji Rady Miasta
  pan Andrzej Nitychoruk który przeprowadził kontrolę budżetu omówił ze nie ma żadnych oszczędności , tylko są pieniądze na rezerwie zaoszczędzone i na pewno teraz zostaną na kampanię wyborczą przez
  kłamcę wykorzystane . Ludzie to jest to kłamstwo wiele razy powielane aby pokazać jaki to wspaniały prezydent jest . Rezerwa to jest budżet zaoszczędzony na odśnieżanie chodników i kataklizmów
  37 milionów. Na opłacenie mediów aby dobrze pisali . No i teraz wiadomo ? dlaczego nie ?

 8. I „Biała na plusie” ciekawe tylko dla kogo….
  Grabie zawsze grabią do siebie…
  Pan jeszcze Prezydent obiecał nowy plac zabaw dla przedszkola nr 15 w tym roku, w tamtym na prośby Pani Dyrektor nie było potrzeby.
  W tym roku potrzeba jest bo córka Prezydenta zaczęła uczęszczać do tego przedszkola….
  Żenada Panie Prezydencie pokazał Pan że są równi i równiejsi…

 9. Daruś , gdyby słoma z butów nie wystawała i zwyczajne chamstwo to byś rządził Białą. . Zwalniałeś ludzi z klucza partyjnego a wciskałes pierdoły na stołki, choćby ten Poznaniak w PEC. Cały PEC był przeciwko tobie , wodociągi , opieka społeczna i nie tyl;ko. Może się czegoś nauczysz ale wątpię – Marszałek – partia nie zapomniała zasług.